Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Daniš trénerom dorasteniek Iuventy!

Sportnet|Publikované 12. nov 2003 o 23:00

Michalovce - Posledným kolom skončili v nedeľu stretnutia jesennej časti dorasteneckých súťaží v hádzanej dievčat. Michalovská IUVENTA po úvodných

prehrách v Banskej Bystrici a Košiciach nestratila v súťaži starších dorasteniek už ani bod a prebojovala sa spolu s Bystričankami do jarnej celoslovenskej súťaže. "Dievčatá šli od zápasu k zápasu výkonnostne hore," chválil tím tréner Stanislav Onderko. Cieľom sympatických hádzanárok v jarnej časti súťaže je potvrdiť kvalitu trénerskej práce v Michalovciach a bojovať v slovenskej konkurencii o najvyššie priečky. "Dievčatá, ktoré vo svojej kategórii iba začali, nechali za sebou majstra Slovenska spred dvoch rokov - Revúcu, aj tradičného rivala z Košíc. Ak ešte pridajú, v tejto sezóne im medaily bezpochyby neuniknú," tvrdí manažér klubu Pavol Mačičák.

Napriek úspechom sa v kuloároch hovorí o zmenách v zložení realizačných tímov. V jarnej časti by mal družstvo starších dorasteniek prebrať vedúci mládežnícky tréner Dušan Daniš. Nevyvrátil to ani manažér klubu: "Stano Onderko odviedol v klube kus dobrej práce. Je druhým trénerom, ktorý do klubovej vitríny priviezol zlaté medaily, v tejto sezóne dosiahol s družstvom viditeľný progres a patrí mu poďakovanie. V jarnej časti by sme však chceli využiť v trénerskej práci s najsilnejším dorasteneckým tímom Dušana Daniša, ktorý pôsobí nielen v klube, ale vedie aj reprezentačnú juniorku a má ideálnu možnosť pomôcť klubu získať viacero talentov z celého Slovenska. Preto sme si s Onderkom dohodli polročnú prestávku. Od dnešného dňa ho teda pri kormidle našich starších dorasteniek nahradí Dušan Daniš," oznámil nečakanú novinku Pavol Mačičák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.