Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Daniela hrala srdcom i rozumom do poslednej lopty

Sportnet|21. jan 2006 o 00:00

Serena Williamsová má možno nadváhu, viac kíl navyše na ženských partiách a nebola kondične najlepšie pripravená na Australian Open, ale to absolútne neznižuje výkon a výsledok Daniely Hantuchovej. Jej dvojsetové víťazstvo sa zapíše do knižiek. Ona ...

MUŽI - dvojhra, 3. kolo: Robredo (16-Šp.) - Blake (20-USA) 6:3, 6:4, 6:4, Ljubičič (7-Chorv.) - Lopez (31-Šp.) 7:5, 7:6 (5), 6:0, Nalbandian (4-Arg.) - Nieminen (26-Fín.) 2:6, 6:3, 6:2, 7:5, Johansson (10-Švéd.) - Simon (Fr.) 6:3, 6:2, 6:1, Roddick (2-USA) - Benneteau (Fr.) 6:1, 6:2, 6:2, Santoro (Fr.) - Gaudio (8-Arg.) 6:3, 6:2, 5:7, 1:6, 6:4, Ferrer (11-Šp.) - Ančič (18-Chorv.) 6:3, 6:3, 6:3, Baghdatis (Cypr.) - Gremelmayr (Nem.) 6:2, 6:1, 6:2.

Osemfinálové dvojice: Santoro (Fr.) - Ferrer (11-Šp.), Nalbandian (4-Arg.) - Robredo (16-Šp.), Ljubičič (7-Chorv.) - T. Johansson (10-Švéd.), Baghdatis (Cypr.) - Roddick (2-USA).

ŽENY - dvojhra, 3. kolo: HANTUCHOVÁ (17-SR) - S. Williamsová (13-USA) 6:1, 7:6 (5), Davenportová (1-USA) - Kirilenková (25-Rus.) 6:4, 4:6, 6:2, Heninová-Hardennová (8-Belg.) - Razzanová (Fr.) 6:4, 6:1, Ruanová-Pacualová (Šp.) - Granvillová (USA) 6:3, 6:3, Šarapovová (4-Rus.) - Kostaničová (Chorv.) 6:0, 6:1, Kuznecovová (14-Rus.) -Santangelová (Tal.) 6:3, 6:1, Vesninová (Rus.) - Savčuková (Ukr.) 5:7, 6:2, 6:4, Petrovová (6-Rus.) - Camerinová (Tal.) 6:2, 6:1.

Osemfinálové dvojice: Davenportová (1-USA) - Kuznecovová (14-Rus.), Ruanová-Pacualová (Šp.) - Heninová-Hardennová (8-Belg.), Šarapovová (4-Rus.) - HANTUCHOVÁ (17-SR), Vesninová (Rus.) - Petrovová (6-Rus.).

Serena Williamsová má možno nadváhu, viac kíl navyše na ženských partiách a nebola kondične najlepšie pripravená na Australian Open, ale to absolútne neznižuje výkon a výsledok Daniely Hantuchovej. Jej dvojsetové víťazstvo sa zapíše do knižiek. Ona je tou hráčkou, ktorá po piatich rokoch Serenu v Melbourne zlomila (predtým to v dobre rozohratom zápase nedokázala ani Clijstersová, Šarapovová a Davenportová). Ona je tou, čo dnes figuruje na titulných stranách austrálskych denníkov, v správach médií a tou, ktorá si získala priazeň fanúšikov v Aréne Roda Lavera.

Dnešné noviny vyzdvihujú Hantuchovej postavu, atletickosť a tenisovú prezieravosť, ba aj bojovnosť a vervu proti favoritke, ktorá sa stala tak trochu posmechom fotoreportérov ani nie pre plnoštíhlosť, ako pre urazenosť a neúprimnosť priznať stav vecí. Williamsová nie je z tých, čo rady prehrávajú, zubami-nechtami hrýzla a búšila najmä v druhom sete a čakala, že sa Slovenka potkne a zľakne. Pozná to z minulosti, z praxe aj s inými hráčkami a číhala na svoju chvíľu, keď chcela vytĺcť ešte 3. set.

Daniela má pravdu, keď na otázku, čo rozhodlo a v čom bolo jej tajomstvo úspechu, odvetila: ,,Srdce. Prekonala som samu seba. Dokázala som, že môžem zdolať kohokoľvek, nabrala som obrovské sebavedomie a už sa nemôžem dočkať zápasu so Šarapovovou. Nepoznačila ma ani strata podania v 2. sete, keď som trochu riskovala druhé, aby hneď nepálila. Ani tri nepremenené mečbaly, ktoré zahrala skvele, ale vzápätí som sa sústredila na tajbrejk a hneď viedla 3:0. Nuž a nezlomilo ma ani skóre 3:4 v ňom, lebo stále som si verila, že som dnes tenisovo lepšia a kondične pripravenejšia."

Sereninou nadváhou sa Hantuchová odmietla zaoberať. "Nebudem komentovať jej postavu, aj keď je zrejmé, že nehrala v najlepšej forme a všetci vieme, ako dokáže zabrať. Vie však strašne súťažiť o body, bojovať, má množstvo skúseností a v druhom sete veru pritlačila. No bola som natoľko sústredená a pokojná, že som si trúfala aj na tretí set. Videla som, že čím dlhšie sme na dvorci, tým väčšia výhoda pre mňa. Aj som zavše spomaľovala tempo, pretože ona hráva rýchlo, úder za úderom. Taktikou bolo ju rozbehať, podržať výmeny a dostať ju cez kondičku. Znie to až neuveriteľne, veď práve Serena atleticky vždy prevyšovala súperky. Darilo sa mi aj na returnoch, vyvarovala som sa väčších chýb, skrátka som sa poučila z minulosti a stala sa odolnejšou hráčkou. Predtým som sa viackrát sama nabila. Psychicky, vzhľadom na štatistiky a na zraky celého sveta večer v Aréne Roda Lavera to bol jeden z najťažších zápasov. Tenisovo však nie najkvalitnejší, zahrala som viackrát aj lepšie, v osemfinále US Open 2002 proti Heninovej alebo vlani proti Schnyderovej a iným, no toto víťazstvo je medzníkové."

Serena sa zbalila a nasleduje sestru Venus, ktorá sa porúčala už v 1. kole. Skončila sa ich nadvláda, ani v tenise sa zázraky nedejú, ak sa hráč nepripraví, vynecháva turnaje a rozptyľuje rôznymi reklamami a obchodmi. Bývalá svetová jednotka z Floridy nemala radosť ani z médií pre ich poľovačku na jej zaobalenú postavu a včera po prehre precedila: ,,Nie je pravda, že som nebola pripravená. Nemala som deň, nič mi nevyšlo, narobila som chyby, nevedela nájsť svoju hru. Daniela hrala solídne, na úrovni, takticky šikovne ako vždy proti mne. To je všetko."

Súvisiace články