Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Daniela hotuje Serene revanš

Sportnet|Publikované 2. júl 2007 o 00:00

Daniela Hantuchová hrá dnes vo Wimbledone osemfinále so Serenou Williamsovou.

Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová (na snímke TASR) sa vo Wimbledone dostala najďalej do štvrťfinále vo svojom naj­úspešnejšom roku 2002. Vtedy jej ďalší postup prekazila neskoršia víťazka Serena Williamsová. Mladšia z amerických tenisových sestier sa jej vo Wimbledone postaví do cesty aj v dnešnom osemfinálovom zápase na centrálnom dvorci.

„Ak chcem pomýšľať na víťazstvo, proti Serene musím hrať ešte lepšie ako v doteraj­ších zápasoch. Je to veľká šampiónka. Aj keď nie je v najlepšej forme, v dôležitých zápasoch sa vie vždy vypnúť k mimoriadnym výkonom. Určite však nie som bez šance. Proti favoritke sa pokúsim prekvapiť,“ vravela Hantuchová. Medzi 16 najlep­ších sa dostala po výhrach nad Ruskami Pavľučenkovou 6:0, 6:1, Lichovcevovou 7:5, 7:6 a Slovinkou Srebotnikovou 2:6, 6:3, 6:4. Vo vyrovnaných dueloch s Lichovcevovou i Srebotnikovou ukázala hernú vyspelosť i pevné nervy, v kľúčových momentoch zahrala víťazné údery.

Serenu Williamsovú zdolala v šiestich stretnutiach iba raz, vlani na Australian Open. „V tom čase nebola v najlepšej kondícii, a tak som ju naháňala po kurte, aby som ju unavila. Teraz to bude iný zápas. Verím si,“ doplnila naša hráčka.

Hantuchová si počas dvoch voľných dní oddýchla aj zatrénovala. Po dnešnom zápase by sa mala definitívne rozhodnúť, či bude reprezentovať Slovensko v barážovom súboji Pohára federácie so Srbskom v Koši­ciach (14. a 15. júla).

Serena Williamsová sa v prvých dvoch kolách so Španielkou Dominguezovou-Linovou 7:5, 6:0 aj s Austrálčankou Molikovou 7:6, 6:3 trochu trápila, ale keď zmietla z dvorca Venezuelčanku Sequerovú 6:1, 6:0 už sa na tlačovke usmievala. „Stehenný sval ma už nebolí, lepšie som sa pohybovala. Tak ja, ako aj Daniela sme v dobrej forme, môže to byť vzrušujúce osemfinále,“ vravela.

Serena Williamsová je najúspešnejšia zo súčasných tenistiek, má na konte osem grand­slamových titulov - medzi nimi aj dva wimbledonské. Až za ňou nasleduje so šiestimi prvenstvami súčasná svetová jednotka Justine Heninová z Belgicka.

Súvisiace články