Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Daniela Hantuchová: Teraz sa na tenis pozerám trochu inak

Sportnet|31. máj 2006 o 00:00

Slovenská ženská tenisová jednotka DANIELA HANTUCHOVÁ (23) sa potešila, keď ju vo včerajšom programe zápasov prvého kola na turnaji Roland Garros zaradili na dvorec číslo 7. Proti Španielke Dominguezovej-Linovej nastúpila prvý raz v kariére a po súboji .

FOTO

Slovenská ženská tenisová jednotka DANIELA HANTUCHOVÁ (23) sa potešila, keď ju vo včerajšom programe zápasov prvého kola na turnaji Roland Garros zaradili na dvorec číslo 7. Proti Španielke Dominguezovej-Linovej nastúpila prvý raz v kariére a po súboji sa tešila z víťazstva 6:3, 6:1.

Prečo vám urobilo radosť zaradenie zápasu na sedmičku?

"Som trochu poverčivá a vlani som práve na tomto kurte zdolala v prvom kole Holanďanku Krajicekovú. Vravela som si, že by sa to mohlo zopakovať."

Na kurt ste pred zápasom prišli o pár minút neskôr ako súperka. Nejaké nedorozumenie?

"Drobnosť: osobný strážca, ktorý nás mal priviesť zo šatne na dvorec, akosi na mňa zabudol. Zobral iba Španielku. Vravela som, že cez ten dav ľudí nepôjdem, a tak som radšej počkala, kým prídu aj po mňa."

Dominguezová-Linová je celkom iný typ hráčky ako Krajiceková. S akou taktikou vás vyzbrojil nový tréner Angel Giménez?

"Pripravil na nepríjemnú, behavú súperku a vravel, aby som si hrala svoju hru. Mala som španielsku tenistku rozbehať a snažiť sa čo najmenej kaziť. Tento typ hráčky mi nevyhovuje, ale takticky som zápas zvládla - s malou výnimkou na začiatku druhého setu. V prvom mi vyšlo takmer všetko, na čo som siahla."

Čo spôsobilo zmenu v druhom sete?

"Súperka začala hrať inak, ja by som na jej mieste urobila to isté. Vyšlo jej zopár úderov a ja som, naopak, urobila niekoľko nevynútených chýb. Dôležité je, že som sa vrátila k svojej hre a vývoj obrátila."

Pozreli ste si už súperku v druhom kole?

"Po zápase ešte nie. Koncentrovala som sa iba na prvé kolo. Ale nech to bude tá či oná, aj v ďalšom zápase musím predviesť svoj tenis. Ak robím na dvorci správne veci, budem bližšie k víťazstvu."

Ako sa vám spolupracuje s novým koučom?

"Ešte je priskoro na hodnotenie. Je to zatiaľ iba náš druhý spoločný turnaj, predtým sme boli v Ríme. Zvykám si naňho a snažím sa plniť, čo odo mňa na kurte v tréningu aj v zápasoch vyžaduje. Je to proces, zmena sa nedá urobiť zo dňa na deň. Stále mi prízvukuje, že v tenise nerozhoduje len to, kto dá viac víťazných loptičiek, ale zároveň, kto spraví menej chýb. Teraz sa pozerám na tenis trochu inak."

V tenisovej akadémii Emilia Sancheza ste už vyše mesiaca. Prečo ste si vybrali práve Angela Giméneza?

"Poznám ho už niekoľko rokov, považujem ho za veľkého odborníka. Hlavne s antukovým tenisom má bohaté skúsenosti. Prvý raz som bola uňho v akadémii v Barcelone ako štrnásťročná. Na prvé turnaje vo Varšave a v Berlíne mi dali iného trénera, s tým som nebola spokojná."

Zostáva v platnosti, že o vašej ďalšej spolupráci sa rozhodnete po Wimbledone? Čo zaváži - výsledky?

"Áno, rozhodnem sa po Wimbledone. Viac ako výsledky však zaváži pocit, či sa v tenise uberám správnym smerom."

Na turnaji Roland Garros ste sa zapísali aj do štvorhry žien s Japonkou Sugijamovou. Nelákala vás obhajoba vlaňajšieho titulu v zmiešanej štvorhre so Santorom?

"Nutkanie tam bolo, ale hrať mix už nepotrebujem."

Počasie turnaju Roland Garros zatiaľ nepraje. Zažili ste už v Paríži takýto chlad?

"Ale áno. To len o Wimbledone sa píše, že tam často prší. Ale aj v Paríži vie byť počasie nevyspytateľné. Zvyčajne je tu chladno, keď si prinesiem oblečenie do tepla a naopak. Ani teraz som sa do Paríža netrafila.

Ako trávite v Paríži voľný čas?

"Zatiaľ som ho veľa nemala, ale ak sa naskytne, asi sa vyberiem na nákupy."

Súvisiace články