Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Daniel Brejčák sa vracia do Popradu

Daniel Brejčák. Vracia sa do Popradu. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 10. jan 2013 o 15:00

Hokejový obranca Daniel Brejčák sa vracia na ľad. Po predčasnom odchode z Košíc sa dohodol s Popradom, kde vykročil do veľkého hokeja.POPRAD. 26-ročný bek v minulosti pôsobil v tíme Popradu a tri sezóny odohral aj za Kežmarok. Pod Tatrami pôsobil aj v uplynulej sezóne, v ktorej zaznamenal 10 bodov za rovnaký počet prihrávok. V lete minulého roka z Popradu odišiel spoločne s Patrikom Svitanom, keď obaja zakotvili v HC Košice.

„S Danom Brejčákom sme sa dohodli na spolupráci do konca tejto sezóny,“ konštatoval výkonný riaditeľ HK Poprad Tibor Turan.

Popradský zadák odohral v drese vicemajstra z Košíc posledný zápas 26. septembra 2012 na ružinovskom ľade proti HK Orange 20. V stretnutí utrpel dlhodobé zranenie a z tohto dôvodu už v nasledujúcich zápasoch Košíc nenastúpil.

D. Brejčák odohral za HC Košice spolu päť stretnutí a ani v jednom nebodoval. S klubom z metropoly východu sa podľa oficiálnej stránky HC Košice dohodol na ukončení spolupráce k 7. januáru 2013.

Ruka je v poriadku

„Bezprostredne po operácii ramenného svalu mi doktor povedal, že to vyzerá na liečbu od 4 až do 6 mesiacov. Hýbať s rukou som začal už po piatich týždňoch od operácie. Nakoniec sa to dalo dokopy približne do troch mesiacov. Myslím si, že teraz je už ruka v poriadku, zápas ukáže viac,“ povedal nám Daniel Brejčák.

Po odchode z Košíc podľa vlastných slov iné možnosti ako návrat do Popradu ani nezvažoval.

„V momentálnej situácii je pre mňa Poprad najlepšia voľba. Vraciam sa do prostredia, kde som vyrastal, začínal s mužským hokejom. Iné možnosti som preto ani neriešil,“ ozrejmil D. Brejčák, ktorý s popradskými kamzíkmi trénoval od minulého piatku. Jeho prvoradým cieľom je baviť sa znovu hokejom, mať z neho radosť.

V piatok sa predstavia kamzíci na skalickom ľade, v nedeľu potom v Košiciach.

„Čakajú nás ťažké zápasy, najprv rozbehnutá Skalica, potom Košice. Vonku je väčší tlak na domáce mužstvá, čo by sme chceli využiť. Určite by sme si chceli doviezť domov nejaké body. Prvý zápas po zranení a troch mesiacoch pauzy bude pre mňa najťažší. Verím však, že to bude dobré,“ zaželal si na záver D. Brejčák.

Súvisiace články