Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Dáni už štyri zápasy na ME neskórovali

Sportnet|18. jún 2004 o 00:00

Skupina C: Bulharsko - Dánsko (dnes o 18.00 h, Braga) Šesťdesiat minút hrali Bulhari proti Švédom sympatický útočný futbal, no dva zlepené góly Henrika Larssona ich zrazili k zemi natoľko, že napokon utŕžili zatiaľ najvyšší debakel na šampionáte. Bulhars

ké médiá vyzvali fanúšikov, aby bolesť utopili v alkohole, no samotní hráči sa ešte nevzdávajú. "Bol to katastrofálny výsledok, ale chceme sa pozbierať a dokázať, že vieme hrať futbal," cituje Reuters slová útočníka Dimitara Berbatova, ktorý by sa dnes mal na hrote pohybovať sám.

Bulharov dnes v Brage čaká zápas o prežitie. Ak s Dánmi prehrajú, budú po Rusku druhým istým vypadávajúcim tímom. Sympatické je, že ani dnes nemienia betónovať. "To nie je náš štýl hry. So Švédmi sme na otvorený futbal doplatili, možno s Dánmi budeme mať viac šťastia. Verím, že nejaké góly už konečne dáme," tvrdí Berbatov. Video z prvého zápasu, aby sa poučili z chýb, Bulhari nepozerali. Presvedčili trénera Plamena Markova, že na prvý duel chcú radšej čo najskôr zabudnúť.

Dáni, majstri Európy spred dvanástich rokov, trénovali za zavretými dverami a vymýšľali novú taktiku. "Bulhari si mohli prečítať náš štýl hry proti Talianom, teraz vyskúšame niečo iné," naznačil tajomne pre oficiálnu stránku ME dánsky tréner Morten Olsen. K dispozícii už bude mať aj stredopoliara londýnskej Chelsey Jespera Grönkjaera, ktorý sa vrátil z pohrebu matky a s mužstvom už včera trénoval.

Oboch súperov čaká dnes 13. vzájomný zápas. Štatistika vyznieva lepšie pre Bulharov (4 víťazstvá - 6 remíz - 2 prehry). V poslednom meraní síl pred tromi rokmi v Sofii v kvalifikácii MS však vyhrali Dáni 2:0, keď oba ich góly strelil Tomasson. V posledných štyroch zápasoch na ME však Dáni nedali gól a keď ho nedajú ani dnes, vytvoria nový rekord. Pravda, radosť z neho mať nebudú. (rh)

Pravdepodobné zostavy

BULHARSKO: 1 Zdravkov - 2 Ivanov, 3 Kirilov, 18 Pažin, 4 Petkov - 13 Pejev, 19 S. Petrov, 15 Hristov, 17 M. Petrov, 10 Dimitrov - 9 Berbatov. DÁNSKO: 1 Sörensen - 6 Helveg, 4 Laursen, 3 Henriksen, 5 Jensen - 7 Gravesen, 17 Poulsen, 9 Tomasson - 10 Jörgensen, 11 Sand, 19 Rommedahl.

Rozhoduje Portugalčan Lucilio Batista.

Súvisiace články