Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Dámy nestratili kumšt ani po rokoch

Milá akcia. Myšlienka dať 20. výročiu aj oficiálny punc a spojiť bývalé hráčky s nádejami bola určite dobrá. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 26. aug 2009 o 22:00

Dvadsať rokov ubehlo od založenia organizovaného ženského vodného póla v Košiciach a na Slovensku. Okrúhle jubileum oslávili vydareným exhibičným duelom, diváci mali exkluzívnu možnosť vidieť v akcii po rokoch dámy, ktoré svojho času zbierali v čiapočkách

ŠKP republikové tituly ako na bežiacom páse.

KOŠICE. Pri príležitosti 20. výročia sa podarilo dať zakladateľovi ženského vodného póla u nás, trénerovi Jozefovi Hrošíkovi dokopy partiu, ktorá písala zlatú históriu. Na druhú stranu sa postavili jeho súčasné zverenky, olympijské nádeje (15-ročné a mladšie), ktoré pre ŠKP v tejto sezóne získali vo svojej kategórii slovenský titul. Exhibícia "Dámy vs. Olympijské nádeje" sa skončila 10:4 v prospech skúsenejších, ale o výsledok vlastne ani nešlo.

Vopred bol víťazom

"Ja som vlastne vopred vedel, že som víťazom zápasu, lebo proti sebe stáli moje bývalé a súčasné zverenky," smial sa tréner Jozef Hrošík, pod ktorého rukou vyrástli dvojnásobné majsterky Československa a päťnásobné šampiónky Slovenska. "Nie som rád, že ubehlo dvadsať rokov, odkedy sme so ženským vodným pólom začali, lebo som o toľko starší. Teší ma však, že dievčatá sa po takomto čase dali dokopy. Znovu sa ukázalo, že šport spája ľudí a roky na tom neuberú. Bolo to úprimné, spontánne stretnutie," vyznal sa nestarnúci ženský trénerský mág.

Spomínali na prvý tím

Napriek tomu, že bývalé šampiónky majú už teraz rôzne mimošportové starosti, viaceré aj rodičovské, na exhibičný duel sa ich pozbieralo dvanásť. Našli odvahu postaviť sa opäť do bazéna pred divákmi, hoci rôčky im už pribudli. Figurovalo medzi nimi aj kvarteto, ktoré bolo v historickom prvom družstve pred 20 rokmi - Zemanová-Kiernosová, Wantrubová-Komošiová, Dančišinová-Halászová a Szkladányiová. "Asi dvanásť rokov som vodné pólo nehrala. Táto akcia bola úžasný zážitok, mohlo by sa také niečo konať aj častejšie. Spomínam si ešte na ten náš prvý tím spred dvadsiatich rokov. Neváhala som vtedy dať sa na to, lebo sme sa poznali viaceré dievčatá z plávania a vedela som, že bude zábava. A naozaj aj bola," povedala nám Adriana Wantrubová-Komošiová, ktorá na túto milú udalosť pricestovala až z Bratislavy, kde momentálne žije.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.