Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ďalšiu stratu si nemôžeme dovoliť, hovorí Richard Lelák

Sportnet|Publikované 25. okt 2002 o 22:00

Košice V stredajšej dohrávke v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži nevyužili domáce prostredie hráči košickej Lokomotívy, keď podľahli Svitu

2:3. V kompletnej tabuľke sa prepadli na predposlednú pätnástu priečku. Na poslednej je so siedmimi bodmi nováčik z Ďurkova. Železničiari súboj celkov z dna tabuľky, v ktorom išlo o šesť bodov nezvládli a pripísali si ďalšie mínusové body do tabuľky pravdy. Momentálne ich majú mínus osem a tak v zajtrajšom súboji s Turňou si ďalšiu stratu nemôžu dovoliť. "Nevyšiel nám začiatok stretnutia so Svitom. Hoci bol úvod vyrovnaný, mali sme niekoľko príležitosti po štandardných situáciách, no namiesto toho sme sa ujali vedenia, inkasovali sme dva góly. Po zmene strán sme strelili kontaktný gól a vyzeralo že súpera máme, zatlačili sme ho, no dostali sme tretí gól. V závere sa nám už len podarilo výsledok skorigovať," povedal na margo domácej prehry Richard Lelák. Priznal, že aj keď nehrajú zle, nedokážu sa presadiť strelecky. "My šance zahadzujeme, pričom súper dokáže naše chyby stopercentne využiť. Viac ráz získali hostia tri body, ani nevedeli ako. Neviem čím to je ale lepí sa nám smola na päty."

V tábore železničiarov po poslednej prehre, ktorá ich odsunula na 15. miesto tabuľky vládne pred zostávajúcimi troma stretnutiami napätá atmosféra, pretože od posledného miesta, ktoré znamená zostup do nižšej súťaže ich delia len tri body. Svoju nepriaznivú bilanciu posledných kôl si môžu zverenci trénera Jaroslava Polomského vylepšiť v zajtrajšom stretnutí s Turňou. Ich doterajšie vzájomné stretnutia boli značne vyrovnané, pričom o víťazovi rozhodovali maličkosti. "Nechceli by sme, aby sa opakoval priebeh zápasu z uplynulej sezóny, keď sme doma s týmto súperom prehrali 1:3. Potrebujeme doterajšiu sériu nešťastných stretnutí prelomiť. Víťazstvo potrebujeme, veď máme na viac, ako ukazuje momentálne postavenie v tabuľke. Prispeli k tomu aj viaceré okolnosti a mrzia má hlavne tie stretnutia, v ktorých sme boli jednoznačne lepší, no nedokázali ich dotiahnuť do víťazného konca. Futbal sa hrá na góly a body, pričom my na to zatiaľ doplácame," hovorí R. Lelák. V doterajších stretnutiach hrali železničiari kŕčovito, a hre chýbala väčšia variabilita i presnejšia streľba. Na vnútornej pohode im nepridáva ani samotné postavenie v tabuľke. "Nebude to ľahké stretnutie, navzájom sa všetci hráči poznáme a bude to aj prestížny duel. Ak chceme získať tri body a potvrdiť domáce prostredie musíme cementárov dostať pod tlak a donútiť ich urobiť v defenzívnej činnosti chyby, ktoré by sme radi gólovo zúžitkovali," dodal R. Lelák. Železničiari si uvedomujú dôležitosť stretnutia a verme, že svoje futbalové umenie ukážu aj na trávniku v zajtrajšom dopoludňajšom stretnutí, ktorého výkop je o 10.30 h.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.