Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Ďalšie zlaté z tatami v rukách Gruzínca Zviadauriho a Japonky Uenovej

TASR|18. aug 2004 o 19:25

Atény 18. augusta (TASR) - Gruzínec Zurab Zviadauri v hmotnosti do 90 kg a Japonka Masae Uenová v kategórii do 70 kg sa stali olympijskými víťazmi.

Gruzínec, dvojnásobný vicemajster sveta, v hale Ano Liossia nechať zabudnúť prachom svoje striebro z vlaňajších MS v Osake a vo finále víťazstvom na ippon nad menej známym Japoncom Hirošim Izumim vybojoval historicky prvú zlatú pre svoju krajinu. S bronzovou priečkou sa musel uspokojiť obhajca sydneyského zlata Holanďan Mark Huizinga (prehral s Kórejčanom Hwangom v 2. kole najtesnejším pomerom) po ippone s Britom Gordonom, druhý bronz si vyzápasil Rus Chasanbi Taov, ktorý zdolal taktiež na ippon v rozhodujúcom súboji úradujúceho majstra sveta Kórejčana Hwang Hee-tae.

Japonka Uenová, úradujúca majsterka sveta, sa stretla vo finále do 70 kg s Holanďankou Edith Boshovou a zdolala ju na ippon. Bronz Číňanky Qin Dongya sa zrodil po waza-ari proti veľkému prekvapeniu dňa Austrálčanke Catherine Arloveovej. Ďalší bronz má nemeckú príchuť s vlastníčkou Annett Böhmovou po súboji s Belgičankou Catherine Jacquesovou a ippone.

Súvisiace články