Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ďalšie zaváhanie MFK Zemplín

Adrián Devečka opäť v prvom mužstve. Michalovský rodák (vľavo) však prehre 0:2 nezabránil. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 29. apr 2012 o 22:00

Doma nestačil na Rimavskú Sobotu, ktorej podľahol rozdielom dvoch gólov. Po dvaapolročnej prestávke opäť nastúpil Adrián Devečka.

MICHALOVCE. Šiestu porážku v rade zaznamenali v sobotu druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce, ktorí tentoraz na vlastnom trávniku nestačili na súpera z Rimavskej Soboty.

Gemerčanom podľahli 0:2, keď sa v ich drese presadili Exmichalovčan Emil Le Giang a Peter Ďurica.

Ani v druhom zápase na lavičke MFK Zemplín nedokázal zabodovať nový kormidelník Albert Rusnák. Podobne ako v Dubnici aj teraz proti Soboťanom mali jeho zverenci lepší prvý polčas, avšak skórovať nedokázali ani z najvýhodnejších pozícií.

„Od začiatku bolo vidieť, že chlapci sú pred domácimi divákmi nervózni. Vedeli sme, že proti nám nastúpi mužstvo, ktoré nie je mesiac pokope, má svoju tvár a vie, čo chce hrať. Snažili sme sa eliminovať jeho nátlakovú hru a kľúčových hráčov, ale z našej strany to bola tragédia,“ povedal po zápase sklamaný A. Rusnák, ktorého v nedeľu čaká súboj na ihrisku Petržalky.

Devečkov návrat

Prešovský rodák v službách zemplínskeho klubu mal v sobotu obrovské starosti so zložením obranných radov. Chýbali mu potrestaní Dargaj a Ceesay, a aby to nebolo dosť, tak v polovici druhého polčasu sa zranil ľavý bek Jakubčo. Keďže na lavičke mal iba jediného hráča do defenzívy, Adriána Devečku, siahol po ňom.

„Musel nastúpiť, nemal som tam koho dať. Nachádzame sa v katastrofálnej situácii, každý zápas lepíme obranu, ktorá stále hráva v inom zložení. Musíme sa z toho dostať sami, a to tým, že budeme tvrdo pracovať. Verím, že čím skôr tú nepriaznivú sériu ukončíme,“ uviedol A. Rusnák.

Skúsený 33-ročný michalovský odchovanec A. Devečka si žlto-modrý dres „áčka“ obliekol po dvaapolročnej pauze.

Naposledy v ňom nastúpil presne 17. októbra 2009 v zápase 13. kola druhej najvyššej súťaže a zhodou okolností tiež proti Rimavskej Sobote. Kým však vtedy s Gemerčanmi remizovali 1:1, teraz s nimi vyšli naprázdno.