Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Ďalšie nešťastné stretnutie

Sportnet|20. nov 2006 o 00:00

Spišská Nová Ves Už nie raz sme v tejto sezóne použili po skončení basketbalového stretnutia Spišiakov slová nešťastný, nevydarený, neradostný

zápas. Ešte ťažšie sa hľadá prívlastok na sobotňajšie stretnutie proti nováčikovi extraligy z Dolného Kubína. Samotní domáci hráči dlho po skončení súboja sedeli na striedačke a nechápavo krútili hlavami, ako len mohli takto prehrať. Snáď najsmutnejším z nich bol Igor Pešta. Bol to jeho zápas, ale päť minút pred koncom tretej štvrtiny sa výborne hrajúci Igor nešťastne zranil.

"Vyzerá to len na narazenie, hneď po stretnutí idem na röntgen, ale zlomené to asi nebude," opísal zranenie I. Pešta a objasnil aj situáciu ako k tomu došlo: "Pred sebou som mal nízkeho hráča, ja som bol v plnom behu a preletel som cez neho a dopadol rovno na ruku."

Záver zápasu tak Igor Pešta, dovtedy najlepšie strieľajúci domáci hráč s 26 bodmi, dosledoval z lavičky s obviazanou ľavou rukou a pod dozorom lekára mužstva.

"Keby sme v obrane lepšie zabojovali, mohlo to skončiť inak. Nedarilo sa nám aj strelecky. Škoda, že Vlado Hovaňák sa strelecky chytil až ku koncu stretnutia," zhodnotil stretnutie I. Pešta.

"Do zranenia hral Igor veľmi dobre, po jeho odstúpení z hry nám pod košom veľmi chýbal. Čo však bolo najväčšou príčinou prehry je fakt, že v obrane sme hrali veľmi zle. Dvaja hráči hostí nám dali viac ako päťdesiat bodov. Rovnako aj dohody o možnom podcenení súpera sú zbytočné, nakoľko Dolný Kubín hrá kvalitný basketbal, čo potvrdil aj u nás," pridal pozápasovú bilanciu druhý najlepší domáci strelec duelu Vladimír Hovaňák.

Súvisiace články