Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Ďalšia vysoká prehra futbalistov spod Sorošky

Sportnet|Publikované 3. sep 2002 o 22:00

Jablonov/Rudňany Aj po 4. kole V. ligy zostávajú futbalisti FC Slovtransgas Jablonov v skupine Juhozápad na poslednom mieste tabuľky. Zo štyroch

zápasov hrali tri vonku a jeden doma a sú bez bodu s vysoko pasívnym skóre 1:15. Svoj jediný gól dali plynári ešte pred mesiacom do siete Vyšného Opátskeho v 1. kole, kde podľahli 1:2. Po prehre doma s Harichovcami 0:1, nasledovali kruté porážky na Spiši, v Smižanoch 0:7 a uplynulý víkend 0:5 na ihrisku v Rudňanoch. Hrajúci tréner Jablonovčanov Štefan Korán je z výsledkov značne omladeného mužstva sklamaný a uvažuje o odchode. "Ak nebudú k dispozícii avizované prestupy, ťažko sa zachránime. Funkcionári mi sľúbili, že získajú troch hráčov, ktorých som si vyhliadol a napísal aj na papier. Ale veľmi to vyzerá tak, že neprídu. V prípade, že sa posilníme a v nedeľu vyhráme doma s Helcmanovcami, som ochotný pri mužstve zostať," povedal Š. Korán.

RUDŇANY JABLONOV 5:0 (3:0)

Góly: 10., 16. a 86. Slamený, 4. Kľučár, 90.+ Brezovaj (11m). ŽK: Schmidt Novický, Szuvák. Pred 200 divákmi rozhodoval Onofrej.

Domáci začali dobre a už v 4. minúte sa ujali vedenia, keď presne namieril Kľučár. Krátko po štvrťhodine hry už Rudňany viedli o tri góly po dvoch presných zásahoch Slameného. Napriek snahe už do prestávky domáci ďalšie góly nepridali. Hostia spod Sorošky nemali v prvom polčase žiadnu šancu. Po zmene strán hrali domáci oveľa slabšie, akoby sa s výsledkom uspokojili. Gemerčania hru vyrovnali a mali aj príležitosti, ale G. Spišák dva razy vo vyloženej šanci zaváhal a Dániel nastrelil iba brvno Brezovajovej brány. Diváci neboli s hrou domácich príliš spokojní. Vedenie Spišiakov zvýšil až v závere Slamený a v nadstavenom čase stanovil konečný výsledok brankár Brezovaj z pokutového kopu.

"Nebyť úvodu a záveru stretnutia, mohli sme pomýšľať na lepší výsledok, veď inak sme hrali dobre a s domácimi to bola vyrovnaná partia. Opäť sme nedali gól a naša strelecká nemohúcnosť pokračuje. Jedenástka, z ktorej sme dostali piaty gól bola vymyslená," zhodnotil duel Š. Korán.