Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Ďalšia prehra je nemysliteľná, tvrdia Portugalci

Sportnet|16. jún 2004 o 00:00

Skupina A: Rusko - Portugalsko (dnes o 20.45 h, Lisabon - Estádio da Luz)Päť rokov chystali Portugalci európsky futbalový sviatok, no po dnešku už mnohých možno nebude zaujímať. Ak domáci tím podľahne Rusku, stratí všetky nádeje na postup. Rusku hrozí ..

Skupina A: Rusko - Portugalsko (dnes o 20.45 h, Lisabon - Estádio da Luz)Päť rokov chystali Portugalci európsky futbalový sviatok, no po dnešku už mnohých možno nebude zaujímať. Ak domáci tím podľahne Rusku, stratí všetky nádeje na postup. Rusku hrozí to isté, no brazílsky tréner Felipe Scolari bude pod väčším tlakom. "Podobný výkon ako v prvom polčase proti Grékom už nemôžeme zopakovať. Prakticky sme na trávniku neexistovali a viacerí ani v druhom tlak úvodného zápasu na veľkom podujatí nezvládli," vyhlásil pre euro2004.com frustrovaný stredopoliar Benfiky Lisabon Miguel, ktorý celý otvárací duel presedel na lavičke.

"Škoda, že gól Cristiana Ronalda prišiel až v nadstavenom čase. Už sme nestihli vyrovnať, a tak nás teraz proti Rusom čakajú krušné chvíle," doplnil ho útočník Tottenhamu Hotspur Hélder Postiga, ktorý si na loptu rovnako nesiahol, no verí, že Scolari mu dnes dá šancu. "Na tréningu idem na doraz, dúfam, že si to tréner všimol."

Obaja hráči sa zhodli, že by to bola tragédia, ak by Portugalci neprešli sitom kvalifikačných skupín. "Ďalšia prehra je už nemysliteľná. Dúfam, že Rusom dáme čo najskôr gól, aby sme sa aspoň trochu mohli upokojiť."

Rusi sú v rovnako ťažkej situácii. Proti Španielom, až na Alejničeva z FC Porto, hrali otrasne, keď ich súper po vedúcom góle nepustil do šestnástky. Na druhý deň dokonca zorganizovali stretnutie s fanúšikmi, aby si s nimi podebatovali o príčinách slabého prejavu. "Prežívame vypäté momenty, ale pokiaľ naša šanca postúpiť zo skupiny trvá, budeme sa o ňu biť do poslednej sekundy," tvrdí obranca Lokomotivu Moskva Dmitrij Sennikov.

Jarcev však má starostí viac ako dosť. Obranca Šaronov nemôže hrať pre červenú kartu. Nahradiť by ho mal málo skúsený Bugajev z Torpeda Moskva. Rusi musia rovnako vyhrať, ale Jarcev chce do útoku postaviť len Bulykina. (rh)

Pravdepodobné zostavy

RUSKO: 1 Ovčinnikov - 16 Jevsejev, 4 Smertin, 21 Bugajev, 17 Sennikov - 2 Radimov, 22 Aldonin, 15 Alejničev, 5 Karjaka, 7 Izmailov - 9 Bulykin. PORTUGALSKO: 1 Ricardo - 2 Paulo Ferreira, 4 Andrade, 5 F. Couto, 3 Rui Jorge - 6 Costinha, 18 Maniche, 7 Figo, 10 Deco - 9 Pauletta, 21 Nuno Gomes.

Rozhoduje Nór Terje Hauge.

Súvisiace články