Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Ďalšia konfrontácia Košíc a Brna

Sportnet|Publikované 3. dec 2007 o 23:00

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.skPod basketbalovými košmi dôjde k druhej košicko-brnianskej konfrontácii v tejto sezóne. V Eurolige Kosit 2013

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Pod basketbalovými košmi dôjde k druhej košicko-brnianskej konfrontácii v tejto sezóne. V Eurolige Kosit 2013 na pôde Gambrinusu prehral, zajtra si v Stredoeurópskej lige (CEWL) zmeria sily Viktoria PČSP s druhým brnianskym klubom Valosun.

KOŠICE. Stretnutie sa zajtra v hale na Bernolákovej ulici začína o 16. hodine, bude teda predkrmom pred euroligovým menu.

Na Slovane slabý prístup

Viktoria PČSP v sobotu v lige vyhrala nad Slovanom na jeho pôde 79:65. Východniarky však u súpera z chvosta tabuľky hrali iba toľko, koľko potrebovali, a v 28. minúte viedli len 53:51. "Hráčky k tomu pristupovali tak, že sa nič nemôže stať, čo ma dosť nahnevalo. Až keď sa Slovan priblížil, pochopili, že treba aj brániť. Boli aj situácie, keď sa tri naše hráčky ponúkali, kto vezme loptu, až ju zobrala slovanistka," mohol byť s prístupom spokojný tréner Viktorie PČSP Jozef Rešetár. K nevýraznému výkonu však prispeli zdravotné problémy. "Vzhľadom na to, že v tyždni bola väčšina družstva chorá, som vývojom ani nebol taký prekvapený. Nasadenie za loptou však nebolo dobré."

Valosun v lige tretí

V Stredoeurópskej lige Košičanky prvé dva zápasy prehrali, na konte však už majú aj prvú výhru. Extraligový duel spred týždňa proti Nitre, ktorú zdolali 74:42, sa totiž rátal aj do CEWL. Zajtra na domácej pôde majú šancu na druhú výhru. "To však musíme podať o sto percent lepší výkon ako na Slovane. Čo sa týka vedomostí o súperovi, mal by som dostať videokazetu hry Valosunu. V prvom rade sa však pripravujeme na extraligu, aj teraz sme boli behať. Stredoeurópsku ligu berieme iba ako vynikajkúcu prípravu pre rast družstva." Valosunu patrí v českej lige aktuálne výborná tretia priečka s jedinou prehrou, v CEWL zdolali Hradec Králové, no prehrali v poľskom Rybniku i v Nitre. V ich drese hráva aj bývalá slovenská reprezentantka Andrea Belanská, trénerom je bývalý kouč Ružomberka Marián Svoboda. "Samozrejme, doma by sme radi zvíťazili. Súťaž je veľmi vyrovnaná, pre nás je veľmi dôležité najmä to, aby družstvo výkonnostne rástlo. Aj výsledky sú stále podstatné, ale pre nás je dôležitejší prínos, ktorý v druhej časti extraligovej sezóny vzhľadom na získané skúsenosti z medzinárodných zápasov očakávam," dodal J. Rešetár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.