Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Ďalšia domáca prehra Topolian

Sportnet|Publikované 10. sep 2002 o 22:00

Topoľany Domáci futbalisti nastupovali na stretnutie s favorizovanou Spišskou Novou Vsou s ambíciou znepríjemniť bývalému treťoligistovi cestu za

trojbodovým zápisom. Spočiatku sa im to aj darilo, lenže po individuálnych chybách v obrane dovolili Spišiakom dvakrát rozvlniť sieť za chrbtom brankára Slávika, a bolo po nádejach na úspešný výsledok. Nič na tom nezmenil ani pekný gól Michala Dzurja z priameho kopu, ktorý padol tri minúty pred záverečným hvizdom. "Musíme uznať kvality súpera, ktorý mal vo svojom strede viacero skúsených hráčov. Myslím si, že v prvom polčase sme mali viac z hry, ale z ojedinelej šance sme inkasovali. Dnes rozhodlo najmä premieňanie príležitostí, pretože keby sme v prvom polčase dali gól, zápas by sa vyvíjal ináč. Súpera sme postavili na koňa, a to bolo pre ďalší vývoj stretnutia rozhodujúce," povedal domáci tréner Jozef Uchaľ, ktorému už bol k dispozícii nový hráč do obrany Bunga zo Sniny.

Skúsení hostia zo Spiša, ktorí bojujú o návrat medzi treťoligovú spoločnosť, v minulom týždni inovovali, čo sa dalo. Vymenili prezidenta i trénera a dotiahli aj viacerých nových hráčov. Medzi nimi sa vynímal najmä skúsený stopér Peter Rataj, ktorý prišiel do Spišskej Novej Vsi na hosťovanie z prvoligovej Artmedie Petržalka. "Proti snaživým domácim to bol z nášho pohľadu veľmi náročný zápas. Chceme sa vrátiť do tretej ligy, nuž je našou úlohou predovšetkým víťaziť. Aj tu sme museli," priznáva nový tréner hostí Emil Bezdeda, ktorý víťazstvo v Topoľanoch vôbec nepreceňuje. So zverencami sa teraz chystajú vyhrať ďalší zápas nad Rožňavou, aby sa čo najbližšie priblížili k vedúcim Krompachom. "Potrebujeme sa však ešte zohrať, lebo máme dosť nových hráčov. Ani dnes to nebolo ešte ono, ale najdôležitejšie je, že sme zvíťazili. Za daného stavu to bol náš jediný cieľ, nuž odchádzame spokojní," dodal E. Bezdeda.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.