Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ďalší zaplavený klub oslavuje postup

Víťazná trofej. Tréner Richnavy Ján Čižmárik (vpravo) s pohárom určeným pre víťaza súťaže. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 29. jún 2012 o 22:00

Veľká katastrofa postihla pred dvomi rokmi futbalový klub z Richnavy. Záplavy im zničili futbalové ihrisko.

Richnavčania dokázali takmer nemožné a dnes oslavujú postup do najvyššej oblastnej súťaže.

RICHNAVA. Markušovce, Matejovce nad Hornádom, Richnavu a Kluknavu pred dvomi rokmi zmietol vodný živel.

Po záplavách všetky kluby pokračovali ďalej vo svojej činnosti. Dokonca v Kluknave po roku nielenže sa spamätali zo záplav, ale ešte aj dokázali postúpiť do V. ligy. Po roku ich napodobnili Richnavčania.

Na rozdiel od Kluknavčanov sa Richnavčania stali víťazmi II. triedy majstrovstiev SOFZ. Minulú sezónu takmer celú odohrali na zapožičanom ihrisku vo Vojkovciach. Vo svojom obnovenom futbalovom stánku po poslednom kole oslavovali zaslúžené prvenstvo.

„O postupe rozhodla hlavne disciplína. Rovnako výborne fungoval v Richnave trojuholník tréner – hráči – výbor. Hráči si dali povedať, na ihrisku plnili to, čo sa pred stretnutím povedalo. Darilo sa nám aj strelecky a mali sme veľmi dobrú obranu. Stále som upozorňoval hráčov, že len ten, kto dáva góly, vyhráva. Rovnako nech na trávniku hrajú futbal a nekomentujú výkony rozhodcov. Keď sa to všetko skĺbilo, výsledok sa dostavil,“ povedal tréner postupujúcej Richnavy Ján Čižmárik.

Ak je vám to meno povedomé, tak naozaj je to strojca úspechov susednej Kluknavy.

„V Kluknave došlo k funkcionárskym zmenám. Bol som sa zopárkrát pozrieť na prípravné zápasy susednej Richnavy. Len tak z reči do reči padol návrh hlavne zo strany kapitána Labanca, či by som neprišiel trénovať do Richnavy. Záujem nakoniec bol z oboch strán a došlo k dohode. Hlavným cieľom bolo pozdvihnúť úroveň futbalu. Stále bola Richnava akoby len v druhej triede do počtu. Furt sme niekoho vyprevádzali do vyššej súťaže a postup nám z roka na rok unikal. V predošlej sezóne bolo len ťažko predbehnúť Mária Hutu, ale teraz to konečne vyšlo. Treba však zdôrazniť, že to bol náročný ročník. Kluby ako Spišský Hrušov, Letanovce, Spišské Tomášovce a aj nováčik Vítkovce – Klčov mali svoju kvalitu a úroveň. Po jeseni to vyzeralo na ťažkú jar. Postupne sme kráčali od zápasu k zápasu a v závere sme si už vybudovali dostatočný náskok,“ uviedol kormidelník Richnavy.

Nováčik a jeho plány

Po dlhých rokoch čakania sa tak Slovan Richnava dočkal veľkého úspechu. Na desaťročia by sa dali počítať snahy tohto klubu prebojovať sa do vyšších futbalových súťaží.

„Hovorilo sa, že sme postúpili po 48 rokoch. Nikto si nespomína, aby Richnava hrala vyššiu súťaž,“ zamyslel sa J. Čižmárik, ktorý je však myšlienkami skôr v budúcnosti a v I. triede SOFZ, kde mal s kluknavským mužstvom bohaté skúsenosti.

„O týždeň v utorok je v pláne začiatok letnej prípravy. Ešte však bude zasadnutie futbalového výboru, kde sa bude hovoriť aj o mojom ďalšom účinkovaní. Ak budem pokračovať, tak je mojím cieľom hlavne posilniť brankársky post a mať dobrého stredného záložníka. Rovnako v klube pracujeme na vytvorení dorasteneckého družstva a rozhodne sa, či budú aj žiaci,“ dodal Ján Čižmárik.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.