Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Ďalší triumf Millera, Heimschild zaostal

SITA|Publikované 20. dec 2006 o 15:12

HINTERSTODER 20. decembra (SITA) - Víťazom stredajšieho super G Svetového pohára 2006/2007 mužov v alpskom lyžovaní v rakúskom Hinterstoderi sa stal Američan Bode Miller s veľkým 79-stotinovým náskokom ...

HINTERSTODER 20. decembra (SITA) - Víťazom stredajšieho super G Svetového pohára 2006/2007 mužov v alpskom lyžovaní v rakúskom Hinterstoderi sa stal Američan Bode Miller s veľkým 79-stotinovým náskokom pred druhým v poradí Petrom Fillom z Talianska. Tretiu priečku si na 1625 m dlhej trati vybojoval domáci favorit Hermann Maier, ktorý za Millerom zaostal o 94 stotín. Skúsený Rakúšan sa dostal na stupne pre víťazov prvýkrát v tejto sezóne.

Miller sa vďaka prvenstvu stal novým lídrom Svetového pohára. Doterajší vedúci muž hodnotenia Nór Aksel Lund Svindal obsadil až 11. priečku a po zisku 24 bodov klesol na druhú priečku so stratou 19 bodov na Millera.

Dvadsaťdeväťročný Miller, ktorý je v tejto disciplíne úradujúcim svetovým šampiónom z Bormia, si v Hinterstoderi vybojoval celkovo 24. víťazstvo v seriáli Svetového pohára, tretie v aktuálnej sezóne, keď predtým 1. decembra triumfoval v zjazde v americkom Beaver Creeku a minulý piatok v super G vo Val Gardene. Stredajšie víťazstvo bolo pre amerického búrliváka piatym v super G v rámci SP v kariére. Miller je zatiaľ jediným zjazdárom v sezóne 2006/2007, ktorý zvíťazil viac ako raz. Doterajších trinásť pretekov vyhralo 10 mužov. "Bola to veľmi ťažká trať, tvrdá, zľadovatená. Dnes to bola veľká výzva, podobné typy tratí milujem," povedal Miller.

Jediný Slovák na štarte Ivan Heimschild obsadil v super G s prevýšením 450 m 54. miesto so stratou 5,18 sekundy na Millera. Na štarte pretekov bolo celkovo 63 zjazdárov, z ktorých 9 v cieli neklasifikovali.

V tejto sezóne sa zatiaľ nedokážu podľa predstáv presadiť Rakúšania. Po víťazstve Benjamina Raicha v úvodnom slalome v Levi čakajú na ďalšiu radosť už 12 pretekov a zažívajú tak najhorší štart do sezóny za posledných 14 rokov. Rakúski muži sa na stupne víťazov dostali doteraz v ročníku 2006/07 iba sedemkrát. "Zatiaľ necítime žiaden veľký tlak. Mňa moje umiestnenie v najlepšej trojke teší, ale nie momentálna výkonnosť. Mal by som jazdiť riskantnejšie a agresívnejšie," povedal Maier.

Výsledky - Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní mužov v Hinterstoderi (Rak.):

Super G: 1. Bode Miller (USA) 1:09,76, 2. Peter Fill (Tal.) +0,79, 3. Hermann Maier (Rak.) +0,94, 4. Silvan Zurbriggen (Švajč.) +0,96, 5. Fritz Strobl (Rak.) +0,97, 6. Marco Büchel (Licht.) +1,09, 7. Georg Streitberger (Rak.) +1,10, 8. Patrick Staudacher (Tal.) +1,11, 9. Didier Cuche (Švajč.) +1,15, 10. Antoine Deneriaz (Fr.) +1,18,... 54. Ivan Heimschild (SR) +5,18

Poradie vo Svetovom pohári 2006/07 (po 13 z 37 pretekov):

1. Bode Miller (USA) 440, 2. Aksel Lund Svindal (Nór.) 421, 3. Didier Cuche (Švajč.) 392, 4. Peter Fill (Tal.) 338, 5. John Kucera (Kan.) 253, 6. Ted Ligety (USA) 252, 7. Steven Nyman (USA) 250, 8. Hermann Maier (Rak.) 238, 9. Marco Büchel (Licht.) 237, 10. Kalle Palander (Fín.) 227

Hodnotenie super G (po 3 zo 6 pretekov): 1. Bode Miller (USA) 218, 2. John Kucera (Kan.) 162, 3. Peter Fill (Tal.) 140, 4. Hermann Maier (Rak.) 110, 5. Christoph Gruber (Rak.) a Didier Cuche (Švajč.) po 108, 7. Mario Scheiber (Rak.) 90, 8. Georg Streitberger (Rak.) 85, 9. Antoine Deneriaz (Fr.) 84, 10. Aksel Lund Svindal (Nór.) 81