Ďalší rekordný kúsok hokejistiek Šarišanky: 40:0!

Zápas Šarišanka Prešov - Nowy Targ. (Autor: viza)
Ján Leško|Publikované 21. nov 2016 o 23:00

Prešovským hokejistkám môžu streľbu závidieť aj hádzanári.

PREŠOV. Dva rozdielne zápasy v rade odohrali extraligové hokejistky ŽHK 2000 Šarišanka Prešov.

Na popradskom ľade inkasovali v posledných dvoch minútach dva góly a šanca na prípadný úspech razom pominula.

Krátko nato ale na domácom ľade si všetko vynahradili. Poľský Nový Targ, nováčika našej najvyššej hokejovej súťaže žien, doslova rozstrieľali po výsledku štyridsať nula. Do tretice hrali Prešovčanky v Martine.

Strelecké hody

„Dôležitý zápas v Poprade i napriek zodpovednej príprave nezastihol naše družstvo v optimálnej forme. Mal celkom vyrovnaný priebeh, o čom svedčí i pomer striel na brány v pomere 30:29. Góly ale padali už v prvej časti domácim. Ďalšie prišli až v tretej tretine, v ktorej tréner R. Marton po-prehadzoval zloženie jednotlivých formácií. Najprv naša obrankyňa Dzurinová znížila dvojgólový náskok Popradčaniek. Mali sme i šance vyrovnanie. Tú najväčšiu nevyužila Maťašová. Trest prišiel tesne pred koncom. Jeden gól sme inkasovali v predposlednej, druhý v poslednej minúte. Nuž a zápas s Poľkami, ktoré kládli len minimálny odpor, to bol už strelecký koncert našich dievčat. Rolu favorita sme si potom postrážili aj na martinskom ľade,“ povedal na margo trojice extraligových vystúpení Jaroslav Sabol, manažér a asistent trénera ženského hokejového klubu Šarišanka Prešov R. Martona.

Štatistiky

ŽHK Poprad – Šarišanka Prešov 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Šarišanka: Kvaková – Čarnoká, D. Fortunová, Dzurinová, Šándorová – Jurčová, Mišková, Mi. Stašová – Maťašová, Čorňáková, Sedláková – A. Fortunová. Gól Prešova: Dzurinová

Šarišanka Prešov – Podhale Nový Targ 40:0 (12:0, 11:0, 17:0)

Šarišanka: Pavláková – Sabolčinová, Šándorová, Čarnoká, D. Fortunová – Jurčová, J. Štofaníková, Mi. Stašová – A. Fortunová, Mišková, Maťašová – Ľ. Štofanková, Kvaková. Góly: Jurčová 12, Mi. Stašová a A. Fortunová po 6, Maťašová 4, Kvaková 3, Ľ. Štofanková a J. Štofaníková po 2, Sabolčinová, Mišková a Čarnoká po 1

HKM Martin – Šarišanka Prešov 2:8 (0:4, 1:1, 1:3)

Šarišanka: Kvaková – Čarnoká, D. Fortunová, Šándorová, Dzurinová – Jurčová, J. Štofaníková, Mi. Stašová – A. Fortunová, Mišková, Sedláková – Maťašová. Góly Prešova: Jurčová 4, J. Štofaníková, Sedláková, Maťašová a D. Fortunová po 1

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY č. 46/2016, v predaji od utorka 22. novembra do 28. novembra.

Autor: Ján Leško