Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Dallas predĺžil kontrakt s veteránom Mullerom

TASR|1. júl 2001 o 12:50

Dallas 1. júla (TASR) - Predstavitelia klubu zámorskej hokejovej NHL Dallas Stars predĺžili v sobotu o ďalší rok kontrakt ...

Dallas 1. júla (TASR) - Predstavitelia klubu zámorskej hokejovej NHL Dallas Stars predĺžili v sobotu o ďalší rok kontrakt s veteránom Kirkom Mullerom. K podpisu zmluvy došlo doslova na poslednú chvíľu, veď v nedeľu by sa tridsaťpäťročný hráč stal nechráneným voľným hráčom a bol by komukoľvek k dispozícii.

V minulej sezóne sa Mullerovi nedarilo vôbec podľa predstáv, keď nazbieral chudobných desať bodov za jeden gól a deväť prihrávok. Táto znížená produktivita sa dá čiastočne ospravedlniť hráčovým zranením hrude z konca decembra minulého roku, pre ktoré nútene vynechal 24 zápasov.

Niekdajší hráč New Jersey, Montrealu, New Yorku Islanders, Toronta a Floridy býval kedysi obávaným kanonierom métu tridsiatich nastrieľaných gólov za sezónu sa mu podarilo prekročiť päťkrát. Celkovo Muller odohral v NHL 1216 zápasov, v ktorých vsietil 346 gólov a zaznamenal 577 prihrávok. Jeho najväčším úspechom je určite zisk Stanleyho pohára v roku 1993 s Montrealom Canadiens.

Súvisiace články