Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Dallas onedlho možno opäť s Numminenom

SITA|29. mar 2004 o 12:20

DALLAS 29. marca (SITA) - Tím hokejovej NHL Dallas Stars bude možno onedlho môcť počítať do zostavy s obrancom Teppom Numminenom. Fínsky bek má problémy so srdcom, pre ktoré mu hrozil koniec kariéry. ...

DALLAS 29. marca (SITA) - Tím hokejovej NHL Dallas Stars bude možno onedlho môcť počítať do zostavy s obrancom Teppom Numminenom. Fínsky bek má problémy so srdcom, pre ktoré mu hrozil koniec kariéry. Podľa posledných správ sa však 35-ročný Numminen cíti lepšie a podľa kouča Dallasu Dava Tippetta je možné, že stihne aj záver základnej časti. "Rozhodnutie nechávame iba na ňom. Cíti sa dobre, možno bude hrať, ale na druhej strane má rodinu a je tam aj určité riziko, ktoré ponesie. Nech sa Teppo rozhodne akokoľvek, budeme stáť za ním," dodal Tippett. Numminen má rozšírenú aortu a s problémami so srdcom bojuje už od detstva. Podľa denníka Dallas Morning News by mal oznámiť svoje úmysly do budúcnosti koncom tohto týždňa.

Teppo Numminen odohral počas 16-ročnej kariéry v NHL 1157 zápasov a je v tomto ukazovateli na historickom druhom mieste medzi hráčmi z Európy. Celkovo nastrieľal 111 gólov a má aj 439 asistencií. V tejto sezóne má z 59 stretnutí bilanciu tri góly a 13 asistencií. Do Dallasu prišiel v júli minulého roka z Phoenixu za Mika Sillingera.

Súvisiace články