Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Dalglish krotí nadšenie, Liverpool nezačne zametať so súpermi

Kenny Dalglish. (Autor: SITA/AP)
TASR|9. jan 2011 o 09:08

Nový tréner Liverpoolu Kenny Dalglish je realista. Vie, že Liverpool bude potrebovať čas, aby sa dostal späť do formy.

LONDÝN. Kormidelníkom anglického futbalového klubu FC Liverpool sa po 20 rokoch stal opäť Kenny Dalglish. Ten však vzápätí vyzval fanúšikov "The Reds", aby od neho neočakávali, že klub hneď po svojom príchode vytiahne z krízy.

Dalglish povedie mužstvo z Anfield Road do konca sezóny. Do funkcie ho vymenoval americký vlastník FC Liverpool John Henry po tom, ako po nepresvedčivých výsledkoch odvolal po šiestich mesiacoch Roya Hodgsona.

Henry, vlastniaci aj klub americkej bejzbalovej ligy Boston Red Sox, sa obrátil na muža, ktorý v roku 1990 získal pre Liverpool zatiaľ posledný ligový titul a medzi priaznivcami sa teší veľkej popularite.

"Nemôžeme byť stále úspešní. Aby sme boli realistickí, musíme si povedať: Najskôr začnime kráčať, potom budeme utekať. Nemôžeme si myslieť, že odteraz začneme zametať so súpermi a do konca sezóny nás nikto nepremôže. Máme potenciál to naplniť, ale musíme byť realisti. Musíme sa dostať z krízy a pokúšať sa hrať čo najlepšie, ísť od zápasu k zápasu a byť trpezliví. Situácia sa len tak zo dňa na deň nezmení," upozornil bývalý útočník Liverpoolu a Celticu Glasgow.

Osemnásťnásobný anglický šampión sa momentálne nachádza na 12. mieste Premier League a má len štvorbodový náskok pred prvým tímom v zostupovom pásme.

Dalglish hrával za Liverpool 13 rokov, od roku 1985 potom viedol tento klub ako hlavný tréner. Počas piatich sezón s ním získal tri tituly a dvakrát skončil v tabuľke na 2. mieste. Práve pod jeho vedením sa futbalisti LFC tešili v ročníku 1989/1990 z doteraz posledného ligového primátu.

Súvisiace články