Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Dal si záväzok, že bez toho, aby dostal pokyn od koučov, už nikdy nezdupká z ľadu

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Poprad - Až v siedmom vystúpení v tomto ročníku polámali pomyselnú závoru na ceste za prvým triumfom extraligoví hokejisti spod Tatier. Predošlé nie

priaznivé výsledky číhali ako supy na zvyšky pohody a hotovali sa ich rozchytať. Ešte dobre, že raz sa všetko skončí. "Pravdaže, ak je dobrá hra , darí sa a pribúdajú body, má to priaznivý vplyv na psychiku celého kolektívu. Je jedno, či ide o obrancu, útočníka alebo brankára, V tomto smere by som rozdiel nerobil," zamyslel sa nad uzemnením zlej série ochranca popradskej svätyne Martin Klempa (na snímke). Naznačil, že pred derby so Spišiakmi veril v schopnosti ŠKP. "Išlo o to dať viac gólov než súper, neurobiť veľa chýb a mať aj dostatok šťastia. Mal som obavy, aby sme to nezmrvili ako na Slovane, kde sme viedli 4:1 desať minút pred koncom, a predsa sme podľahli. Utorňajší výkon nebol však optimálny, ešte to bude chcieť v nasledujúcich zápasoch vylepšiť v niektorých činnostiach."

Tento skúsený gólman dosiaľ odchytal všetky stretnutia od začiatku do konca. Pošteklili sme ho otázkou, či nemal niekedy chuť zdupkať na striedačku za nepriaznivého momentu? "Niekedy som mal toho plné zuby, ale dostal som dôveru od trénerov a preto budem v bránke dovtedy, kým ma kouči sami nestiahnu z ľadu." Zavše brankár, ak sa naňho zosype pohroma v krátkom časovom úseku, aj sám - bez toho, aby dostal pokyn - zamieri na striedačku. "Povedal som si, že to už neurobím, lebo v minulom ročníku v Košiciach na začiatku sezóny som bol dosť kritizovaný, že som svojvoľne opustil scénu za nepriaznivého stavu. Preto som si dal záväzok, že sám arénu nikdy neopustím." Martin priznal, že našlo by sa zopár momentov aj v tomto ročníku, kedy aj jemu dochádzala trpezlivosť, ale vydržal medzi žŕdkami.

Pred príchodom do Popradu Klempa hovoril, že jeho prítomnosť možno jednu dieru zapláta, ale bude dôležité, ako sa podarí sceliť aj ďalšie fleky. Aký je jeho názor s odstupom času? " Prišli nové tváre, verím, že sa dáme dokopy a bude to čoraz lepšie." Hovorilo sa o tom, že podiel na horšej bilancii mali chyby jednotlivcov a zlé premieňanie šancí. Pohľad spoza brankárskej masky: " Hokej je kolektívna hra. To, že sme nevyhrávali, bola záležitosť každého v mužstve. Útočníci dosť málo gólov zaznamenali, v defenzíve po kiksoch sme častejšie inkasovali. Podiel viny spadá, prirodzene, aj na mňa."

Dnes sa Podtatranci predstavia v Martine na atypickom štadióne s plochou, ktorá je o čosi užšia než inde, čo nahráva vždy hostiteľom. "Celok z Turca má výbornú obranu a disponuje skvelým brankárom Rovniankom, ktorému to zatiaľ ide. Rozhodujúce bude, či ustrážime súpera v ofenzíve a ako z brejkov udrieme." Bude to teda iste aj mikrosúboj gólmanov. "Rasťo patrí v extralige medzi najlepších, ale dúfam, že naňho vyzrieme," dodal M. Klempa a pridal postreh, že nerád by pustil k slovu Mareka Drvára, popradskú dvojku. Nie však preto, že by mu to neželal. "Nemožno hľadieť na osobné pocity, hoci viem, že vysedávanie na striedačke nie je príjemné. Dôležité je, aby boli na úrovni kolektívne výkony. Či bude v bránke Marek alebo ja, na tom nezáleží, dôležité sú víťazstvá."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.