Takáč: Sme mladí, draví a chceme vyhrávať

Na VSS sú súperi zatiaľ prikrátki. Žlto-modrí si priniesli tri body aj z Liptova. (Autor: Róbert Berenhaut)
Bohuslav Matia|15. aug 2016 o 00:00

VSS Košice sú v druhej lige zatiaľ bez straty bodu

KOŠICE. Kto by to povedal, že mladé mužstvo VSS Košice bude po druhom kole v tabuľke II. ligy bez straty bodu na treťom mieste, iba o skóre za vedúcim Bardejovom a druhou Lokomotívou? A to doma žlto-modrí ani nehrali.

Na tri body z Liptovského Mikuláša stačil Košičanom jediný gól, ba tréner domácich Juraj Sabol tvrdí, že aj jediná strela do priestoru brány.

Že vraj keby bolo v 25. minúte 3:0 pre jeho mužstvo, nikto by nič nemohol povedať.

Bolo naozaj tak? – opýtali sme sa 18-ročného stredopoliara VSS Dalibora Takáča, strelca trojbodového gólu žlto-modrých.

„Je pravda, že domáci mali šance, no nevyužili ich, ale takisto sme sa do šancí dostávali aj my, najmä v druhom polčase, keď sme útočili viac a myslím si, že sme si ten gól aj víťazstvo zaslúžili. Ale každý má iný názor...“

Takže, bol to skôr remízový zápas? „Skôr to bolo o jednom góle, i tak sa dá povedať.“

O to krajší, že bol víťazný

Ten gól si pripísal na svoje konto košický tínedžer. Pre Dalibora Takáča však nebol prvý víťazný v „dospeláckej“ kariére.

„Prvý víťazný som strelil v minulej sezóne v Žiline, v ôsmej minúte zápasu, kde sme vyhrali 2:0. Tento gól v Liptovskom Mikuláši je pre mňa o to cennejší, lebo bol náš jediný. A ešte viac preto, lebo som ho strelil v čase, keď sme boli o jedného hráča oslabení. V 75. minúte dostal červenú kartu náš stopér Bilič po súboji s protihráčom. Ak by ho nezastavil, pár centimetrov pred šestnástkou, išiel by sám na brankára. Ja som si sprvu myslel, že rozhodca odpískal penaltu, ale napokon ukázal mimo šestnástku. Neviem, kde to bolo, lebo ja som bol od tej situácie ďaleko. A ten môj gól? Jasné, je pre mňa najkrajší, o to krajší, že bol víťazný. Bola to akcia Nikolu Dordeviča po pravej strane. Dostal som od neho spätnú prihrávku a z takých dvanástich či trinástich metrov som loptu bez prípravy napálil k žrdi. Bola to prízemná strela a brankár domácich sa ani nepohol, lebo loptu asi nevidel, pre hráčov, ktorých mal pred sebou.“

Na ihrisku si veria

Začiatok sezóny vychádza mladým Košičanom nad očakávanie, dve víťazstvá v lige, postup v pohári. Asi to tie chlapčiská ani samy nečakali.

„Tréner nám hovorí, aby sme si stále verili,“ pousmial sa Dalibor Takáč. „Sme mladé mužstvo, mladí, draví chlapci a chceme vyhrávať. Na ihrisku si veríme a snažíme sa robiť to, čo si v kabíne povieme. Do každého zápasu ideme optimisticky naladení a to je hlavné. Prirodzene, veľmi sa tešíme z toho, že sme v lige stále bez straty bodu.“

V treťom kole by mali hrať Košičania „doma“, lenže ani Lipany ešte netušia, „kde domov můj“ hráči VSS majú...

„Veru, sami to nevieme,“ povzdychol si Dalibor Takáč. „Ale my to neriešime, lebo to nemôžeme ovplyvniť. Sústredíme sa na hru, aby sme aj naďalej vyhrávali...“

Domov»Sportnet na východe»Takáč: Sme mladí, draví a chceme vyhrávať