Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

D-skupina - Holandsko - Lotyšsko - hlasy

SITA|23. jún 2004 o 23:21

BRAGA 23. júna (SITA) - Hlasy po stredajšom stretnutí D-skupiny ME 2004 vo futbale Holandsko - Lotyšsko (3:0):


Aleksandrs Starkovs (tréner Lotyšska): "Chcem pogratulovať Holanďanom. Dokázali, že sú jedným z najlepších tímov na turnaji. Pre nás to bolo veľmi náročné - veď aj na lavičke súpera boli len samé hviezdy. Náš tím ukázal potenciál. Snažili sme sa, no nedosiahli sme dobrý výsledok. Hráči sa báli urobiť chybu, skúsenejší Holanďania to využili."


Dick Advocaat (tréner Holandska): "V prvom polčase sme hrali disciplinovane a súpera sme prakticky k ničomu nepustili. Vedeli sme, že ak im dáme priestor, môžu byť veľmi nebezpeční. Bolo ťažké sústrediť sa na zápas, pretože z ohlasov obecentva sme vedeli, čo sa deje v Lisabone. Som spokojný, že sme vo štvrťfinále. Prežili sme dosť ťažký čas, keď sa po prehre s Čechmi najmä na moju hlavu spustila veľká vlna kritiky. Teraz nás čaká Švédsko. Je to tím, o ktorom vieme takmer všetko a mali by sme byť schopní cez tohto súpera prejsť do ďalších bojov."


Philip Cocu (stredopoliar Holandska): "Musíme sa poďakovať Čechom za to, že zdolali Nemcov. Počuli sme z publika reakciu v druhom polčase po ďalšom góle Čechov a to nám samozrejme dodalo síl, aby sme ďalej bojovali."

Súvisiace články