Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Cyperčan Baghdatis sa bojí, že ho povolajú do armády

Sportnet|26. jan 2006 o 00:00

Cyperský tenista Marcos Baghdatis sa nikoho nebojí. Po Roddickovi vyradil na Australian Open aj Ľjubičiča, s hráčmi z desiatky má bilanciu 4:3, trikrát však prehral s Federerom. Ani dnes proti Nalbandianovi nie je bez šance, majú to spolu 1:1 a nič nie ..

Cyperský tenista Marcos Baghdatis sa nikoho nebojí. Po Roddickovi vyradil na Australian Open aj Ľjubičiča, s hráčmi z desiatky má bilanciu 4:3, trikrát však prehral s Federerom. Ani dnes proti Nalbandianovi nie je bez šance, majú to spolu 1:1 a nič nie je isté. Čoho sa však Baghdatis najviac bojí, je povinná vojenská služba v cyperskej armáde. Všetci muži od 18 rokov musia narukovať na 26 mesiacov!

Zatiaľ sa populárny Marcos teší odkladom, no nevedno, kedy príde príkaz. ,,Žiadali sme vládu, aby mu odložili službu až keď bude mať 35 rokov, no nevyhoveli nám a zatiaľ to posúvajú vždy len o rok," povedal otec Christos Baghdatis. Jeho syn už raz obetoval rodinu a šiel 14-ročný do školy do Francúzska. Teraz je najslávnejším hráčom v krajine, kde vládne futbal a tenis nemá žiadne tradície. ,,Celý život na Cypre sa dnes ráno zastaví a všetci budú sledovať jeho semifinále s Nalbandianom, a tak veríme, že armáda zatiaľ nepovolá nášho najlepšieho syna," dodal pôvodom Libanončan Christos Baghdatis.

Súvisiace články