Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Cyklotrialisti ukončili sezónu v Poprade

Doma bol najlepší. Ján Kočiš (uprostred) vyhral kategóriu Elite. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 10. okt 2013 o 22:00

V Poprade-Strážach vyvrcholil Slovenský pohár v cyklotriale posledným kolom.POPRAD. V kategórii Elite sa na najvyšší stupeň postavil Popradčan Ján Kočiš.

„Vyhral som s pomerne slušným náskokom, takže som spokojný. Trať bola zaujímavá, bolo na nej veľa nových sekcií a prekážok. Dá sa povedať, že mi to sadlo. Jeden z výskokov mi v prvom kole nevyšiel, no v druhom som to preskočil, dal za nula, takže som to napravil. Bol tu výborný poľský jazdec Pawel Reczek a som veľmi rád, že som ho porazil. Zišla sa tu celkom slušná konkurencia,“ povedal po pretekoch v Poprade slovenský reprezentant Ján Kočiš.

Ešte pred finálovým kolom Slovenského pohára sa zúčastnil posledných pretekov Svetového pohára v Belgicku, kde obsadil pekné deviate miesto.

„Tento výsledok na konci sezóny ma trošku namotivoval už do tej ďalšej. Túto zimu idem zmeniť tréningy i značku bicykla. Moje ciele do budúceho roka budú oveľa vyššie. Plánujem sa dostať do najlepšej päťky vo Svetovom pohári i na majstrovstvách sveta (MS), kde sa mi v tejto sezóne príliš nedarilo,“ naznačil Kočiš, ktorý na MS skončil na 21. priečke.

V tohtoročnom rebríčku Svetového pohára obsadil celkové 16. miesto. Doma sa už po desiatykrát stal majstrom Slovenska.

Popradčania sa doma nestratili

S pretekmi v Poprade bol spokojný aj prezident Slovenskej cyklotrialovej únie a reprezentačný tréner Štefan Pčola.

„Vyšlo nám počasie, atmosféra bola výborná. Zo slovenskej špičky tu chýbala iba aktuálna majsterka sveta Táňa Janíčková, ktorá má pred operáciou kolena. Som rád, že tu boli aj pretekári z Poľska a Česka. Z popradských jazdcov ma milo prekvapil v seniorskej kategórii Šimon Tapušík, ktorý vyhral. Je veľký talent spoločne s Mišom Ivanom, ktorý skončil druhý. V Elite potvrdil svoju dominanciu Ján Kočiš,“ bilancoval Štefan Pčola.

Verí, že budúca sezóna bude z pohľadu slovenských reprezentantov ešte úspešnejšia, ako bola tá tohtoročná.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.