Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Cyklokrosári dobíjajú akumulátori v Dudinciach

Sportnet|Publikované 11. dec 2002 o 23:00

Dudince Podobne ako vlani aj teraz dominujú na cyklokrosárskych tratiach pretekári Podbrezovej, čo potvrdili aj počas deviateho a desiateho kola v

Pravenci. Na 2800 metrov okruhu dominoval Róbert Glajza pred oddielovým kolegom Medveďom. Aj na ďalších priečkach skončili jazdci nášho momentálne najsilnejšieho klubu (Glovniak, Prachar). Po poslednom dvojkole SP má na svojom konte niekoľko víťazstiev viacnásobný majster Slovenska Róbert Glajza, ale v priebežnom poradí je zatiaľ za Medveďom. "Všetky podujatia sú náročné a každé víťazstvo v nich ma potešia. Radosť mám aj z posledných, ktoré som získal na dosť zradnej trati, keď v prvý deň sa jazdilo na blatistom povrchu a v druhý na zamrznutom," hovorí R. Glajza. Aj keď nemáme veľmi širokú základňu cyklokrosárov konkurencia v štartovom sa postupne zvyšuje, čo potvrdil aj popradský odchovanec cyklistiky. "Na ostatnom podujatí sa v dobrom svetle ukázali juniori do 23 rokov, ktorí sa hlásia o slovo a na trati sa snažia držať s nami krok. Som rád, že som vyhral aj teraz." Pred najbližším druhým kolom Svetového pohára sa menil rebríček UCI, v ktorom R. Glajza si oproti poslednému polepšil o päť miest, keď zo 42. sa posunul na 37. miesto. "Každé umiestnenie v tomto rebríčku do prvej päťdesiatky sa dobré, pretože na podujatiach v zahraničí sú títo jazdci považovaní za špička. Samozrejme, že s daným umiestnením spokojný. Na prvom svetovom pohári sa mi príliš nedarilo, nezískal som žiadny bod. V Belgicku sa budem snažiť zabodovať, i keď predpokladám, že konkurencia bude ťažšia ako v Nemecku," povedal skúsený R. Glajza.

Od pondelka zarezáva spoločne s Medveďom, Heclom, Gajdoščíkom a Glovniakom na sústredení v Duduniciach pod vedením trénera Františka Sitoru. "Krátku prestávku medzi zahraničnými podujatiami sa viaceré družstvá snažia na prípravu pred podujatím v Belgicku a ďalších krajinách. Aj my sme sa snažili nájsť čo najlepšie podmienky, nie v zahraničí ale doma. Preto sme sa rozhodli pre Dudince, ale ani tu nám počasie príliš nepraje. Musím povedať, že oproti Popradu je tu miernejšia zima a môžeme trénovať. Iste chlapci nenajazdia toľko kilometrov čo som predpokladal, ale stále je to lepšie keď jazdíme vonku ako na stacionárnych bicykloch. Pred nami je náročné turné, preto chceme formu stabilizovať. Pred odchodom do zahraničia chlapci absolvujú na Zelenči preteky Slovenského pohára, ktoré sa uskutočnia počas tohto víkendu. Potom sa chlapci budú pripravovať doma a v piatok 20. decembra odchádzame na turné do Belgicka a vrátime sa až po novom roku," prezradil z najbližších plánov reprezentačný tréner František Sitora.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.