Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Cyklistka generálku zvládla

Sportnet|18. jún 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Slovenská horská cyklistka Jana Števková, ktorá v máji obsadila v generálke na OH 2004 v Aténach v disciplíne cross country 11. priečku, považuje olympijskú trať v okolí pohoria Parnas vzhľadom na jej profil za atypickú. Členke nového tímu .

BRATISLAVA - Slovenská horská cyklistka Jana Števková, ktorá v máji obsadila v generálke na OH 2004 v Aténach v disciplíne cross country 11. priečku, považuje olympijskú trať v okolí pohoria Parnas vzhľadom na jej profil za atypickú. Členke nového tímu Polc Pezinok bývalého majstra Európy Filipa Polca vyhovovali najmä technické pasáže a v zjazdoch dosiahla najrýchlejšie časy zo všetkých, do začiatku olympiády bude pracovať najmä na zlepšení kondičnej pripravenosti.

"Generálka na OH 2004 splnila svoj účel a bola vítanou previerkou výkonnosti, hoci na štart pretekov sa nepostavilo všetkých 30 cyklistiek, ktoré sa predstavia na olympiáde. Na prvý pohľad bolo vidno, že trať je atypická. Jazdili sme prevažne na prašnom povrchu, ktorý na Slovensku prakticky nemáme, a hoci po technickej stránke trať nebola až taká náročná, museli sme byť neustále v strehu. Nebolo tam veľa miest, kde by sme si mohli dovoliť trochu odpočinúť alebo zvoľniť tempo. Najviac mi sedeli zjazdy a organizátori mi po pretekoch s uznaním oznámili, že v týchto pasážach som bola najrýchlejšia z celého štartového poľa, čo ma prirodzene potešilo. S jedenástym miestom som spokojná a ak by som podobný výsledok dosiahla na olympiáde, bolo by to fantastické. Som však realistka a potešilo by ma, ak by som v Aténach potvrdila dobré výsledky z tohtoročných Svetových pohárov a podarilo sa mi zmestiť do prvej dvadsiatky. Do začiatku olympiády musím popracovať hlavne na kondícii, lebo tam mám určité rezervy," povedala Števková, ktorá sa v nedeľu predstaví na štvrtom podujatí Svetového pohára v rakúskom stredisku Schladming.

Spokojnosť s prípravou talentovanej Slovenky na olympiádu vyjadril aj športový riaditeľ Slovenského cyklistického zväzu Juraj Zeman. "So Števkovou to zatiaľ vyzerá veľmi dobre. Janka trénuje v tíme Polc Pezinok, pravidelne štartuje na podujatiach Svetového pohára, kde atakuje pozície okolo dvadsiateho miesta. V priebežnom poradí seriálu SP jej patrí 18. priečka, čo je pozitívne. Na OH 2004 sa predstaví 30 pretekárok či dievčat a Janka má reálne predpoklady na to, aby skončila v prvej polovici štartového poľa či dokonca aj lepšie," povedal Zeman.

(tasr)

Súvisiace články