3.

Ethan Hayter

Veľká Británia

+ 8 s

WIERCH RUSIŃSKI. Holandský cyklista Thymen Arensman zvíťazil v 6. etape 79. ročníka pretekov Okolo Poľska.

Jazdec tímu DSM bol najrýchlejší vo štvrtkovej časovke z Gronkówa do strediska Wierch Rusiński dlhej 11,8 km a triumfoval časom 17:40 minúty.

Druhý finišoval Američan Magnus Sheffield (Ineos Grenadiers) a tretí bol jeho tímový kolega Ethan Hayter z Veľkej Británie.

Ten sa zároveň dostal na čelo celkového poradia. Pred záverečnou siedmou etapou má náskok jedenásť sekúnd pred Arensmanom, tretí Španiel Pello Bilbao (Bahrain-Victorious) stráca 18 sekúnd.

Doterajší líder Sergio Higuita z Kolumbie (Bora-Hansgrohe) sa prepadol na ôsme miesto (+32 s). V piatok je na programe 177,8 km dlhá kopcovitá etapa, no záverečných 40 km do cieľa v Krakove sa ide po rovine.

+ 18 s

Domov»Cyklistika»Časovku Okolo Poľska vyhral Arensman, doterajší celkový líder sa prepadol