Kaden Groves vyhral 6. etapu na Okolo Katalánska 2023.
Kaden Groves vyhral 6. etapu na Okolo Katalánska 2023. (Autor: Twitter Volta a Catalunya)
Sportnet|25. mar 2023 o 18:40

Preteky vyvrcholia v nedeľu záverečnou etapou.

+ 0 s

MOLINS DE REI. Austrálsky cyklista Kaden Groves z tímu Alpecin-Deceuninck sa stal víťazom sobotňajšej 6. etapy pretekov Okolo Katalánska.

V špurte 174,1 km dlhej etapy z Martorella do Molins de Rei zdolal druhého Francúza Bryana Coquarda a tretieho Holanďana Ideho Schellinga.

Na tomto podujatí dosiahol už druhé víťazstvo, no toto prišlo za kurióznych okolností. Vyhral totiž na bicykli svojho tímového kolegu Xandra Meurisseho.

"Sedem alebo osem kilometrov pred cieľom som cítil, že mám prázdnu pneumatiku. Bol som na pochybách, či zastaviť alebo nie. Nakoniec mi z tímu povedali, aby som si vymenil bicykel s Xandrom," priznal Groves.

K výmene bicykla došlo len tri a pol kilometra pred cieľom, teda v čase, keď už nikto nespomaľoval a tímy sa pripravovali na šprintérsku koncovku. Zdalo sa, že šance najväčšieho favorita etapy sú nulové.

Talian Nicola Conci sa k nemu okamžite stiahol, aby mu pomohol vrátiť sa do pelotónu. To sa síce podarilo, ale 2 km pred cieľom bol Groves na chvoste.

"Nemali sme čas urobiť celý leadout, museli sme obetovať jedného človeka. Našťastie bol protivietor, pelotón bol trochu preriedený a tempo nebolo príliš vysoké," uviedol víťaz prológu z pretekov Okolo Slovenska 2021.

V celkovom poradí sa nič nezmenilo, hoci Remco Evenepoel v závere bojoval o bonifikačné sekundy. V šprinte však skončil piaty, a tak naďalej vedie Slovinec Primož Roglič z tímu Jumbo-Visma o desať sekúnd pred Belgičanom.

V nedeľu preteky vyvrcholia kritériom v Barcelone.

+ 1:59 min

Domov»Cyklistika»VIDEO: Nevídaná kuriozita. Groves vyhral etapu na cudzom bicykli