17.07.2022 13:05
15. etapa
Rodez > Carcassonne
202,5 km
sport-ground-additional-data
rovinatý
Jasper Philipsen
Alpecin - Fenix

Po páde si zlomil rebro. Dánsky cyklista predčasne končí na Tour de France

Jakob Fuglsang.
Jakob Fuglsang. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR, SITA|18. júl 2022 o 13:58

Jakob Fuglsang je 24. cyklista, ktorý odstúpil zo 109. ročníka Tour.

CARCASSONNE. Dánsky cyklista Jakob Fuglsang už nepokračuje na Tour de France. Líder tímu Israel-Premier Tech má zlomené rebro.

Fuglsang spadol v nedeľnej 15. etape a následné röntgenové vyšetrenie potvrdilo zranenie.

Ako informuje oficiálny web izraelského zoskupenia, tridsaťsedemročný rodák zo švajčiarskej Ženevy spadol 60 kilometrov pred cieľom. Etapu s bolesťami dokončil.

"Samozrejme, som sklamaný. V minulosti som sa už pokúšal súťažiť so zlomeným rebrom a prísť do cieľa pretekov. Tentoraz však viem, že by som tým nič nezískal, preto je lepšie odstúpiť a ísť domov zotavovať sa.

Je to moja jediná možnosť, lebo pokračovanie by bolo príliš bolestivé. Dúfam, že tím bude naďalej pracovať dobre. Ešte ho čakajú náročné etapy, ale bude bojovať až do konca. Dúfajme, že získa ďalšie etapové prvenstvo," uviedol Fuglsang.

Fuglsang sa pri svojej jedenástej účasti na Tour de France v kariére najlepšie umiestnil v 14. etape, v ktorej skončil šiesty.

Počas 109. ročníka Tour de France už odstúpilo 24 pretekárov z celkového počtu 176, ktorí odštartovali do úvodnej etapy. Po voľnom pondelku čaká na jazdcov v utorok 16. horská etapa v Pyrenejách.

Dánsky cyklista na seba najviac upozornil v sobotňajšej 14. etape, keď sa dostal do úniku a obsadil 6. priečku. Bolo to jeho najlepšie umiestnenie v kariére. V celkovom hodnotení mu patrila 59. priečka s mankom 1:37:53 hod. 

V celkovom poradí etapových pretekov bol v aktuálnej sezóne najvyššie tretí na Okolo Švajčiarska.

Celkovo má na konte 27 profesionálnych víťazstiev, medzi tie najväčšie patria dva triumfy na Critérium du Dauphiné (2017, 2019) a na klasikách Liége-Bastogne-Liége 2019 a Okolo Lombardska 2020.

V roku 2019 tiež zvíťazil v etape na španielskej Vuelte a na OH 2016 v Riu de Janeiro skončil druhý v cestných pretekoch s hromadným štartom.

Správu zverejnil Velo News. 

Tour de France

Súvisiaci obsah