6.

Adam Yates

Veľká Británia

+ 48 s

CREST-VOLAND. Nemecký cyklista Georg Zimmermann triumfoval v piatkovej šiestej etape 75. ročníka pretekov Critérium du Dauphiné.

Jazdec tímu Intermarche-Circus-Wanty bol členom denného úniku a v záverečnom špurte zdolal nepotešil tímového kolegu Petra Sagana.

Francúz Mathieu Burgaudeau sa na Zimmermanna dotiahol v záverečnom kilometri, zdalo sa, že bude mať viac síl, ale opak bol pravdou.

Tretí bol Španiel Jonathan Castroviejo z tímu Ineos Grenadiers, žltý dres lídra podujatia si bez najmenších problémov udržal Dán Jonas Vingegaard.

Od úvodu sa vytvoril únik so štrnástimi cyklistami, prevahu mal tím TotalEnergies s trojicou Burgaudeau, Matteo Vercher a Alexis Vuillermoz.

Zdalo sa, že práve Vuillermoz by mohol v závere miešať karty, ale Francúz ktorý vlani vyhral etapu na Critérium du Dauphiné odpadol z vedúcej skupiny príliš skoro a napokon skončil až na 98. mieste.

Z úniku sa ukázala ako najsilnejšia trojica Castroviejo, Zimmermann a Burgaudeau. Jazdci zvládli predposledné stúpanie, Burgaudeau si vzal dva body a dostal sa na prvé miesto v boji o najlepšieho vrchára.

Na záverečnom stúpaní Crest-Voland (3. kategórie, 2,3 km; 6,6%) zaútočil Zimmermann, Burgaudeau ho dostihol, no Nemec bol v špurte lepší a pripísal si prvé víťazstvo v pretekoch kategórie World Tour.

+ 1:44 min

Domov»Cyklistika»Saganov tím bol blízko víťazstva, v šprinte ho však zarmútil Nemec