Klasikára zabil nemecký kamionista, nebola to jeho prvá nehoda

Davide Rebellin v roku 2009 ako víťaz Valónsku šípu.
Davide Rebellin v roku 2009 ako víťaz Valónsku šípu. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. dec 2022 o 20:32

Davida Rebellina zrazil a zabil nemecký vodič nákladného auta.

RÍM. Bývalého talianskeho cyklistu Davida Rebellina zrazil a zabil nemecký vodič nákladného auta. Niekdajší výborný klasikár skonal v stredu 30. novembra v severotalianskom meste Montebello.

Vďaka spolupráci s nemeckou políciou sa podarilo vypátrať 62-ročného muža, ktorý pracuje pre dopravnú spoločnosť v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko.

Päťdesiatjedenročný Talian podľahol zraneniam na mieste nehody. Polícia vzniesla proti nemeckému občanovi obvinenie a zistila, že už v roku 2001 ho odsúdil súd v meste Foggia na juhu Talianska za zrážku.

Rebellin ukončil bohatú kariéru len tento rok a minulý víkend sa predstavil na charitatívnych pretekoch v Monaku.

Dovedna nazbieral 62 profesionálnych víťazstiev a v roku 2004 vyhral tri ardenské klasiky po sebe - Amstel Gold Race, La Fleche Wallonne a Liege - Bastogne - Liege. To po ňom dokázal zopakovať len Philippe Gilbert v roku 2011.

Rebellin má na konte aj etapový triumf z Giro d'Italia 1996.

Do dejín cyklistiky sa zapísal aj negatívne. Rebellin prišiel o olympijské striebro z Pekingu 2008 po tom, čo mal v apríli 2009 pri opakovanom testovaní vzorky pozitívny výsledok na krvný doping CERA.

Dostal dvojročný trest, no tvrdil, že nikdy nedopoval. Po treste jazdil už len za menšie tímy, naposledy za Work Service-Vitalcare-Dynatek.

Nachádzate sa tu: