Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Cyklistika - cestná, dráhová, horská - finálové výsledky

SITA|31. aug 2004 o 13:17

ATÉNY 31. augusta (SITA) - Súhrn finálových výsledkov na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach:


CESTNÁ CYKLISTIKA


Muži:

cestné preteky jednotlivcov s hromadným štartom na 224,4 km: 1. Paolo Bettini (Tal.) 5:41:44, 2. Sergio Paulinho (Portug.) +1, 3. Axel Merckx (Belg.) +6, 4. Erik Zabel (Nem.), 5. Andrej Hauptman (Slovin.), 6. Kim Kirchen (Lux.), 7. Roger Hammond (V. Brit.), 8. Frank Hoj (Dán.), 9. Kurt-Asle Arvesen (Nór.), 10. Alexandr Kolobnev (Rus.) všetci +12,... 71. Martin Riška +9:44, Matej Jurčo (obaja SR) nedokončil.


časovka jednotlivcov na 48 km: 1. Tyler Hamilton (USA) 57:31 min, 2. Viačeslav Jekimov (Rus.) +18 s, 3. Bobby Julich (USA) +26, 4. Michael Rogers (Austr.) +29, 5. Michael Rich (Nem.) +37, 6. Alexander Vinokurov (Kazach.) +1:26, 7. Jan Ullrich (Nem.) +1:31, 8. Santiago Botero (Kol.) +1:33, 9. Igor Gonzalez De Galdeano (Šp.) +1:56, 10. Fabian Cancellara (Švajč.) +2:09,... 36. Matej Jurčo (SR) +6:51.


Ženy:

časovka na 24 km: 1. Leontien Zijlaardová-van Moorselová (Hol.) 31:11, 2. Deirdre Demetová-Barryová (USA) +24 s, 3. Karin Thürigová (Švajč.) +43, 4. Christine Thorburnová (USA) +1:03, 5. Lada Kozlíková (ČR) +1:03, 6. Oenone Woodová (Austr.) +1:04, 7. Joane Somarribová-Arrolová (Šp.) +1:14, 8. Zulfia Zabirovová (Rus.) +1:18, 9. Priska Doppmannová (Švajč.) +1:28, 10. Edita Pucinskaiteová (Litva) +1:30


cestné preteky jednotlivkýň s hromadným štartom na 118,8 km: 1. Sara Carriganová (Austr.) 3:24:24 h, 2. Judith Arndtová (Nem.) +7, 3. Oľga Sľusarevová (Rus.), 4. Oenone Woodová (Austr.), 5. Nicole Cookeová (V. Brit.) všetky +39, 6. Mirjam Melchersová (Hol.), 7. Joane Somarribová-Arrolová (Šp.), 8. Kristin Armstrongová (USA) všetky +42, 9. Edita Pucinskaiteová (Litva) +46, 10. Jeannie Longová-Ciprelliová (Fr.) +59


Medailová bilancia:


1. USA 1 1 1

2. Taliansko 1 0 0

Holandsko 1 0 0

Austrália 1 0 0

5. Rusko 0 1 1

6. Nemecko 0 1 0

Portugalsko 0 1 0

8. Belgicko 0 0 1

Švajčiarsko 0 0 1


DRÁHOVÁ CYKLISTIKA


Muži:

1 km s pevným štartom: 1. Chris Hoy (V. Brit.) 1:00,711, 2. Arnaud Tournant (Fr.) 1:00,896, 3. Stefan Nimke (Nem.) 1:01,186, 4. Shane Kelly (Austr.) 1:01,224, 5. Theo Bos (Hol.) 1:01,986, 6. Francois Pervis (Fr.) 1:02,328, 7. Craig MacLean (V. Brit.) 1:02,369, 8. Carsten Bergemann (Nem.) 1:02,551


Šprint: 1. Ryan Bayley (Austr.), 2. Theo Bos (Hol.), 3. Rene Wolff (Nem.), 4. Laurent Gane (Fr.), 5. Ross Edgar (V. Brit.), 6. Barry Forde (Barbados), 7. Damian Zielinski (Poľ.), 8. Mickael Bourgain (Fr.),... Jaroslav Jeřábek (SR) nepostúpil z 1. kola vyraďovacích súbojov.


Bodovacie preteky jednotlivcov: 1. Michail Ignatijev (Rus.) 93, 2. Joan Llaneras (Šp.) 82, 3. Guido Fulst (Nem.) 79, 4. Greg Henderson (N. Zéland) 68, 5. Milan Kadlec (ČR) 65, 6. Mark Renshaw (Austr.) 60, 7. Peter Schep (Hol.) 58, 8. Angelo Ciccone (Tal.) 49.


Stíhacie preteky jednotlivcov na 4 km: 1. Bradley Wiggins (V. Brit.), 2. Brad McGee (Austr.), 3. Sergi Escobar (Šp.), 4. Rob Hayles (V. Brit.), 5. Luke Roberts (Austr.), 6. Fabien Sanchez (Fr.), 7. Vladimir Ďuďa (Ukr.), 8. Robert Bartko (Nem.)


Tímový šprint: 1. Nemecko (Jens Fiedler, Stefan Nimke, Rene Wolff), 2. Japonsko (Tošiaki Fušimi, Masaki Inoue, Tomohiro Nagacuka), 3. Francúzsko (Mickael Bourgain, Laurent Gane, Arnaud Tournant), 4. Austrália (Ryan Bayley, Sean Eadie, Shane Kelly), 5. Veľká Británia (Chris Hoy, Craig Maclean, Jamie Staff), 6. Holandsko (Jan Bos, Theo Bos, Teun Mulder), 7. Španielsko (Jose Escuredo, Salvador Melia, Jose Villanueva), 8. Grécko (Georgios Cheimonetos, Dimitrios Georgalis, Labros Vasilopoulos), 9. Poľsko (Rafal Furman, Lukasz Kwiatkowski, Damian Zielinski), 10. Kuba (Reinier Cartaya Jorge, Julio Cesar Herrera Cabrera, Ahmed Lopez Naranjo), 11. USA (Adam Duvendeck, Giddeon Massie, Christian Stahl), 12. Slovensko (Jaroslav Jeřábek, Peter Bazálik, Jan Lepka)


Stíhacie preteky družstiev na 4000 m: 1. Austrália (Graeme Brown, Brett Lancaster, Brad McGee, Luke Roberts), 2. Veľká Británia (Steve Cummings, Rob Hayles, Paul Manning, Bradley Wiggins), 3. Španielsko (Carlos Castano, Sergi Escobar, Asier Maeztu, Carlos Torrent), 4. Nemecko (Robert Bartko, Guido Fulst, Christian Lademann, Leif Lampater), 5. Holandsko (Levi Heimans, Jens Mouris, Peter Schep, Jeroen Straathof), 6. Ukrajina (Vladimir Ďuďa, Roman Kononenko, Sergej Matvejev, Vitalij Popkov), 7. Francúzsko (Matthieu Ladagnous, Anthony Langella, Jerome Neuville, Fabien Sanchez), 8. Litva (Linas Balciunas, Ignas Konovalovas, Tomas Vaitkus, Raimondas Vilcinskas).


Madison: 1. Graeme Brown, Stuart O´Grady (Austr.) 22, 2. Franco Marvulli, Bruno Risi (Švajč.) 15, 3. Rob Hayles, Bradley Wiggins (V. Brit.) 12, 4. Robert Bartko, Guido Fulst (Nem.) 9, 5. Vladimir Rybin, Vasil Jakovlev (Ukr.) 9, 6. Miquel Alzamora, Joan Llaneras (Šp.) 7, 7. Greg Henderson, Hayden Roulston (N. Zéland) 2, 8. Roland Garber/Franz Stocher (Rak.) 8 (-1 kolo), 9. Juan Esteban Curuchet, Walter Perez (Arg.) 5 (-1 kolo), 10. Tomas Margalef, Milton Wynants (Urug.) 3 (-1 kolo),... 15. Martin Liška, Jozef Žabka (SR) 5 (-2 kolá)


keirin: 1. Ryan Bayley (Austr.) 10,601, 2. Jose Escuredo (Šp.), 3. Shane Kelly (Austr.), 4. Rene Wolff (Nem.), 5. Josiah Ng (Malaj.), 6. Mickael Bourgain (Fr.), 7. Lukasz Kwiatkowski (Poľ.) 10,685, 8. Jens Fiedler (Nem.), 9. Labros Vasilopoulos (Gr.), 10. Ivan Vrba (ČR), 11. Jamie Staff (V. Brit.) a Theo Bos (Hol.),... Jaroslav Jeřábek (SR) nepostúpil z 1. kola


Ženy:

500 m s pevným štartom: 1. Anna Mearesová (Austr.) 33,952 - svetový rekord, 2. Jiang Jong-hua (Čína) 34,112, 3. Natallia Cylinská (Bielor.) 34,167, 4. Simona Krupeckaiteová (Litva) 34,317, 5. Yvonne Hijgenaarová (Hol.) 34,532, 6. Victoria Pendletonová (V. Brit.) 34,626, 7. Lori-Ann Muenzerová (Kan.) 34,628, 8. Nancy Contrerasová-Reyesová (Mex.) 34,783


Šprint: 1. Lori-Ann Muenzerová (Kan.), 2. Tamila Abasovová (Rus.), 3. Anna Mearesová (Austr.), 4. Svetlana Grankovská (Rus.), 5. Natalia Cylinská (Bielor.), 6. Katrin Meinkeová (Nem.), 7. Simona Krupeckaiteová (Litva), 8. miesto po diskvalifikácii Daniely Larrealovej-Chirinosovej z Venezuely v jazde o 5. - 8. miesto neudelili.


Stíhacie preteky na 3000 m: 1. Sarah Ulmerová (N. Zéland), 2. Katie Mactierová (Austr.), 3. Leontien Zijlaardová-van Moorselová (Hol.), 4. Katherine Batesová (Austr.).


Bodovacie preteky jednotlivkýň na 25 km: 1. Oľga Sľusarevová (Rus.) 20, 2. Belem Guerrerová-Mendezová (Mex.) 14, 3. Erin Mirabellová (USA) 9, 4. Vera Carrarová (Tal.) 8, 5. Sarah Ulmerová (N. Zéland) 8, 6. Gema Pascualová (Šp.) 7, 7. Katherine Batesová (Austr.) 7, 8. Katrin Meonkeová (Nem.) 5.


Medailová bilancia:


1. Austrália 5 2 2

2. Veľká Británia 2 1 1

3. Rusko 2 1 0

4. Nemecko 1 0 3

5. Kanada 1 0 0

Nový Zéland 1 0 0

7. Španielsko 0 2 2

8. Francúzsko 0 1 1

Holandsko 0 1 1

10. Čína 0 1 0

Japonsko 0 1 0

Mexiko 0 1 0

Švajčiarsko 0 1 0

14. Bielorusko 0 0 1

USA 0 0 1



HORSKÁ CYKLISTIKA


Muži:

Cross country (43,3 km): 1. Julien Absalon (Fr.) 2:15:02 h, 2. Jose Antonio Hermida (Šp.) +1:00 min, 3. Bart Brentjens (Hol.) +2:03, 4. Roel Paulissen (Belg.) +3:08, 5. Liam Killeen (V. Brit.) +3:30, 6. Ralph Naef (Švajč.) +4:13, 7. Thomas Frischknecht (Švajč.) +4:37, 8. Manuel Fumic (Nem.) +5:27,... 34. Ľuboš Kondis (SR) +16:13


Ženy (31,3 km): 1. Gunn-Rita Dahleová (Nór.) 1:56:51 h, 2. Marie-Helene Premontová (Kan.) +59 s, 3. Sabine Spitzová (Nem.) +2:30 min, 4. Alison Sydorová (Kan.) +2:56, 5. Elsbeth van Rooyová-Vinková (Hol.) +4:50, 6. Maja Wloszczowská (Poľ.) +5:17, 7. Ivonne Kraftová (Nem.) +8:27, 8. Laurence Leboucherová (Fr.) +8:43,... Janka Števková (SR) nedokončila


Medailová bilancia:


1. Francúzsko 1 0 0

Nórsko 1 0 0

3. Španielsko 0 1 0

Kanada 0 1 0

5. Holandsko 0 0 1

Nemecko 0 0 1



bg;kj;pp

Súvisiace články