Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Cyklisti museli bojovať nielen s kilometrami, ale aj s nepriazňou počasia

Sportnet|Publikované 10. okt 2003 o 22:00

Rožňava - Preteky okresnej cyklistickej ligy vyvrcholili minulý víkend 7. ročníkom Memoriálu Ladislava Szántaia. Ani poriadny lejak nezabránil štyrom

desiatkam cyklistov, aby sa postavili na štart a popasovali sa kilometrami. V pelotóne sa predstavili aj mladí pretekári z TJ Elán Rožňava. Ostrý štart sa konal na Betliarskej ceste. Cyklisti potom pokračovali cez Betliar, Gemerskú Polomu, Henckovce, Roštár, Štítnik, Honce, Rožňavské Bystré, Rakovnicu, Rudnú do Rožňavy, kde bol cieľ pri pohostinstve Strelka na starej železničnej stanici.

Medzi staršími žiakmi si najlepšie počínal F. Majtányi a zvíťazil časom 1:14,49 pred J. Dujčákom (1:15,50)a J. Šubovitsom (1:16,20), všetci z Rožňavy, v kategórii do 18 rokov si prvenstvo časom 1:02,25 pripísal P. Fabián a druhý skončil G. Hatala (1:05,44), obaja z Rožňavy. V kategórii od 18 do 35 rokov si víťazstvo vybojoval Š. Freivolt z Rožňavy (1:02,25), pred M. Ichnatólyom z Revúcej (1:06,23) a tretí skončil Ľ. Horváth z Dobšinej (1:10,32). Medzi 35- a ž 45-ročnými si najlepšie s traťou poradil A. Heteši z Rožňavy (1:08,44), druhý bol J. Korheľ z Revúcej (1:09,14) a bronz si pripísal P. Hlaváč z Rožňavy (1:10,32). V kategórii od 45 do 55 dominovali Rožňavčania. Prvý skončil A Dubai (1:11,09), za ním sa umiestnili O. Molnár (1:14,42) a M. Božok (1:14,43). V poslednej kategórii nad 55 rokov bolo poradie nasledovné, 1. miesto E. Kuľa z Jelšavy (1:22,26), 2. miesto P. Mlákay z Revúcej (1:25,35) a tretí skončil D. Ivan z Rožňavy (1:40,10).

Preteky sa začali krátkym príhovorom na Námestí baníkov. Potom si pretekári i fanúšikovia za účasti manželky a syna pripomenuli na cintoríne pamiatku významného rožňavského cyklistu Ladislava Szántaia. Cyklisti položili kyticu aj na hrob Štefana Gavaléra, ktorý tragicky zahynul pri tréningu. Vyvrcholením pretekov bolo odovzdanie cien a diplomov, ktoré víťazi prevzali z rúk A. Szántaiovej, P. Čoreja a J. Strelku.