Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Cyklista Schwabik mal nehodu, museli ho operovať

Pred týždňom zvíťazil. Johann Schwabik na rodnom Spiši vyhral časovku a ladil formu na svetový šampionát. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 17. sep 2013 o 22:00

Medzi najväčšie cyklistické hviezdy zo Spiša patrí dlhé roky Johann Schwabik.

Slovenský cyklista Johann Schwabik a Rakúšan Tobias Derler sa nepríjemne zranili pri zrážke s autom počas pretekov Okolo Lassnitzhöhe, ktoré boli záverečným dielom rakúskeho Tchibo Cupu.

SP. NOVÁ VES. Svojím talentom a výbornými výsledkami zaujal už v mládežníckych kategóriách.

Odchovanec spišskonovoveskej cyklistiky bol najväčšou hviezdou pretekov, ktoré sa pred týždňom konali v metropole Spiša.

V prvý deň vyhral časovku Hnilčík – Grajnár. Vo veľkej pohode zvládol kritérium v uliciach mesta, kde v bodovacích pretekoch obsadil štvrtú priečku.

„Vždy rád pretekám doma, aj keď to nie je medzinárodné podujatie. V Spišskej mám väčší fanklub. Teraz už obliekam dres Interu Bratislava a najbližšie ma čakajú preteky v Rakúsku. Verím, že dobrá forma zo Spiša mi vydrží aj ďalej, lebo vrcholom sezóny budú majstrovstvá sveta vo Florencii. Na preteky v Rakúsku a Taliansku sa veľmi teším,“ povedal pred týždňom Johann Schwabik.

„Po Tour de France opäť celá partia cestujeme povzbudiť Sagana a spol. na svetový šampionát do Florencie. Veľmi sme sa tešili, že Spiš bude mať zastúpenie v Johannovi v kategórii do 23 rokov. Želáme mu skoré uzdravenie, je to veľký talent spišskonovoveskej cyklistiky,“ smutne skonštatoval šéf cyklistického fanklubu zo Spišskej Novej Vsi Oliver Buza.

Schwabika museli s poraneniami hlavy, tváre a zlomeninou nosa previezť do nemocnice v Grazi, kde ho operovali.

Cyklista Interu Bratislava prišiel po páde o účasť v budúcotýždňovej časovke mužov do 23 rokov na majstrovstvách sveta vo Florencii.Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.