Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Čudný koniec krompašskej série

Koniec výbornej série. Krompašania po jedenástich kolách bez prehry jednogólovým rozdielom prehrali v Sobranciach. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 21. okt 2016 o 00:00

Líder štvrtej ligy Juh prehral o gól v Sobranciach.

KROMPACHY.  Výbornú jeseň majú futbalisti štvrtoligových Krompách. Jedenásť kôl v južnej skupine neokúsili trpkosť prehry.

 Každá séria raz musí skončiť a v nedeľu skončila aj tá krompašská. Prehrali v Sobranciach tak trochu nešťastne 2:1.

„V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom, zaslúžene sa ujali vedenia a môžeme byť radi, že bolo len jednogólové. V druhom polčase sme však boli jednoznačne lepším mužstvom, Sobrance sme nepúšťali z vlastnej polovice ihriska a tlak, ktorý sme si vytvorili, vyústil do samostatného nájazdu Hagaru na domáceho brankára. Ten ho na hranici pokutového územia podrazil, uvidel červenú kartu a z nariadeného priameho kopu sme Gibalom vyrovnali. Mali sme v rukách všetky tromfy, lenže v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu sme z ojedinelého útoku domácich dostali druhý gól, na ktorý sme už v nervóznom závere nevedeli odpovedať,“ opísal stretnutie manažér FK Pokrok Krompachy František Jochman.

 „Na ihrisku sme teda prehrali, i keď to mohlo dopadnúť asi úplne ináč. Začiatkom októbra mi zavolal primátor mesta pán Džurina s prosbou o preloženie stretnutia zo soboty na nedeľu z dôvodu deratizácie ihriska. Keďže som o problémoch so žltačkou v Sobranciach vedel, tak som im samozrejme vyhovel. Na druhý deň sa mi pán primátor poďakoval, pozval na pohárik dobrého vína, porozprával o situácii v sobranskom futbale a prezradil, že v tomto súťažnom ročníku chcú stabilizovať káder a určite nechcú postúpiť. V nedeľu v Sobranciach však vyšlo najavo, že sa nijaká deratizácia nekonala, ale že hráči a funkcionári Sobraniec boli z piatka na sobotu dvadsaťdva-miestnym autobusom na Ukrajine, pretože sa ženil jeden z ich legionárov a ak by sa hralo v sobotu, tak by sa veľmi nevyspali. Pán primátor ma oklamal, a keď som ho po stretnutí videl natešeného poskakovať po ihrisku, objímať trénera a hráčov, bolo mi jasné, že ho to vôbec netrápi. Za päť aktívnych funkcionárskych rokov som sa s niečím takým nestretol a dúfam, že už ani nestretnem. Pán Džurina odviedol skvelú manažérsku prácu, pre úspech na ihrisku urobil maximum, ja som bohužiaľ naletel, a preto má pre mňa takáto prehra veľmi trpkú príchuť.“

Otáznik nad štartom hráčov

Zo Sobraniec tak odchádzali Krompašania dvojnásobne sklamaní a František Jochman pridal ešte jeden zaujímavý poznatok.

„V Sobranciach som sa po stretnutí dozvedel ešte jednu zaujímavú vec. Podľa slov ich funkcionárov hrajú ich legionári futbal v Sobranciach a aj doma na Ukrajine, vraj tak môžu. Pýtal som sa na to na matričnej komisii VsFZ a aj SFZ a dostal som jednoznačnú odpoveď, že sú všetci registrovaní na Slovensku, a preto na Ukrajine hrať nemôžu. Nemôžu, ale hrajú – neviem či legálne, alebo nelegálne, sobranskí funkcionári tvrdili, že legálne,“ skonštatoval František Jochman.

Súvisiace články