Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Črtá sa najmenšia slovenská výprava

Sportnet|5. máj 2004 o 00:00

Hoci do uzavretia menoslovu slovenskej výpravy na Hry XXVIII. letnej olympiády zostávajú ešte viac než dva mesiace, je isté, že v Aténach nás bude reprezentovať zatiaľ najmenšia olympijská výprava.


Vedúci slovenskej olympijskej výpravy Vladimír Miller odovzdáva cenu najlepšiemu kanoistovi vlaňajška, päťnásobnému majstrovi sveta Michalovi Riszdorferovi (vľavo). FOTO TASR - ŠTEFAN PUŠKÁŠNa premiérových v Atlante sa predstavilo 71 športovcov, v Sydney malo Slovensko dokonca až 112-člennú výpravu vrátane zástupcov troch kolektívnych športov. Do začiatku mája si účasť pod Akropolou zatiaľ zabezpečilo iba 34 reprezentantov, pričom traja cyklisti so splnenými medzinárodnými kritériami ešte musia splniť i prísnejšie limity Slovenského olympijského výboru (SOV).

Podpredseda SOV, vedúci slovenskej výpravy na blížiace sa OH Vladimír Miller, napriek tomu verí, že do 17. júla, keď schvália konečné zloženie našej výpravy, sa počet športovcov zvýši ešte o ďalšie dve desiatky.

"V máji bude niekoľko významných podujatí. Je tam ešte reálna šanca, aby sa tie predpoklady, o ktorých hovoríme, splnili, a tých 53-55 športovcov sa naozaj mohlo kvalifikovať," povedal Miller. Za najväčšie sklamanie doterajšieho kvalifikačného úsilia Slovákov považuje šéf výpravy, že v Aténach nebude štartovať žiaden výber v kolektívnom športe.

"Tiež som čakal väčší počet miesteniek z vodného slalomu, športovej streľby a z doterajšieho vývoja v rýchlostnej kanoistike. Naopak, potešil ma napríklad bezproblémový postup našich akvabel," dodal.

V minulom roku slovenskí reprezentanti v letných olympijských športoch na vrcholných podujatiach nazbierali sedem medailí a tento počet je aj predbežnou ambíciou vedenia výpravy pre Atény. "Boli by sme radi, ak by sa plán splnil, a získali by sme sedem medailí. Ja osobne však budem spokojný aj s piatimi," nahlas zatúžil Miller. (tasr)

Súvisiace články