Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Crosbyho trafil puk do čeľuste, museli ho ihneď operovať

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|30. mar 2013 o 23:35

Debut Jaroma Iginlu v drese Pittsburghu zatienilo nepríjemné zranenie kapitána tímu.

Hokejový Dream tím ako v posledných dňoch prezývajú v Amerike Pittsburgh vyhral po výsledku 2:0 s New York Islanders pätnásty zápas za sebou. Stratil však na neurčitý čas Sidneyho Crosbyho. Kapitána tímu a najproduktívnejšieho hráča NHL trafil do tváre odrazený puk po strele obrancu Pens Bruksa Orpika už v druhej minúte zápasu.

Miláčika Kanady museli ihneď previesť do nemocnice, kde ho operovali. Podľa posledných informácií má problém s čeľusťou a zubami.

"Na zázname to bolo vidieť, že si držal čeľusť a aj zuby, nevieme kedy s ním môžme počítať," povedal espn.com tréner Dan Bylsma.

Zámoské médiá pripomenuli, že veľkú časť minulých sezón Crosby vynechal kvôli otrasu mozgu. Zatiaľ však nie je známe či by mu tvrdá rana spôsobila ďalší otras. "Myslím si, že vždy, keď sa niečo podobné prihodí, musíte na to myslieť," dodal Bylsma.

Tvár NHL zažíva fantastickú sezónu. Na čele produktivity má 56 bodov, čo je o desať viac ako druhý Steven Stamkos z Tampy Bay. Crosby potreboval na svoje čísla len 36 zápasov.

"Bolo to veľmi nešťastná náhoda. Sidney nemal šancu sa uhnúť," okomentoval situáciu Jarome Iginla, ktorý zažil debut v drese Penguins po prestupe z Calgary.

Súvisiace články