Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Crosbyho návrat do NHL je naďalej nejasný

Sidney Crosby nehrá už osem a pol mesiaca. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|21. sep 2011 o 16:00

Hviezdny kapitán Pittsburghu Penguins už trénuje, ale stále nemôže ísť do fyzických kontaktov.

BRATISLAVA. Najsledovanejšou hokejovou témou v posledných mesiacoch je návrat Sidneyho Crosbyho na ľad.

Najväčšia hviezda NHL nehrala už osem a pol mesiaca pre otras mozgu, ktorý utrpela v januári v zápase proti Washingtonu.

Kanadské a americké médiá síce denne prinášajú množstvo informácií o zlepšení stavu kapitána Pittsburghu, ale nikto sa ešte neodvážil určiť čas návratu.

Strašiakom Lindros

Všetci dúfajú, že sa jeho problémy skončia. Ako zlý príklad pre Crosbyho slúži aj kariéra Erica Lindrosa.

Obrovitý center bol na začiatku deväťdesiatych rokov jedným z najlepších hráčov profiligy, ale nikdy neodohral celú sezónu.

V drese Philadelphie zaznamenával množstvo bodov, ale nikdy neodohral celú sezónu. Dôvodom boli otrasy mozgu, ktorých mal v kariére až osem. Mnohé z nich pramenili z toho, že sa Lindros vracal do hry nedoliečený.

Dôrazný Kanaďan v druhej polovici kariéry už viac­menej len dohrával. Aj preto nechcú lekári Pittsburghu v Crosbyho prípade nič uponáhľať.

„Sidney dostane toľko voľna, koľko bude potrebovať. Vieme z minulosti, ako urýchlené návraty dokázali zničiť niektorým hráčom kariéru,“ povedal nedávno generálny manažér Penguins Ray Sharo. Talentovaný útočník sa sťažoval na bolesti hlavy ešte pred mesiacom pri prvých tréningoch na ľade.

Stále bez súbojov

Crosby sa pripravuje s tímom od začiatku kempu, ktorý sa začal šestnásteho septembra. „Je dobré vidieť ho trénovať naplno, snaží sa a nič nevypúšťa, čo je pozitívne znamenie,“ povedal tréner Dan Bylsma.

Dvadsaťštyriročný útočník korčuľuje podľa vlastných slov bez väčších problémov a zvyká si postupne aj na náročnosť tréningov. Zatiaľ však všetko absolvuje bez fyzického kontaktu.

„Keď budem môcť ísť do súbojov naplno, vyberiem si najväčšieho a najsilnejšieho hráča na otestovanie,“ s úsmevom povedal pre espn.com Crosby.

Tým je momentálne v Pittsburghu Steve MacIntyre. „Nechcem byť ten, ktorý otestuje Sidneyho pripravenosť, asi to vynechám. Na druhej strane on je veľmi šikovný hráč a naraziť ho na mantinel je veľmi ťažké,“ citoval urasteného krídelníka denník Pittsburgh Post-Gazette.

Pred zranením, ktoré utrpel Crosby v januári v zápase s Washingtonom, kraľoval sezónnym štatistikám NHL. V 41 zápasoch zaznamenal výborných 66 bodov.

„Veľmi rád by som povedal, že sa vrátim vo forme, v akej som skončil, ale je to nereálne. Neviem, koľko mi bude trvať vrátiť sa k podobným výkonom, ale určite to je môj cieľ, lebo tak dobre som v NHL ešte nehral,“ zakončil.

Súvisiace články