Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Crosby už môže hrať do tela, no dátum návratu stále neznámy

SITA|Publikované 13. okt 2011 o 19:35

Hokejista Sidney Crosby v službách klubu zámorskej NHL Pittsburgh Penguins sa už nemusí vyhýbať osobným súbojom.

PITTSBURGH. Kapitán hokejového klubu Pittsburgh Penguins Sidney Crosby môže začať s kontaktným tréningom. Napriek tomu však jedna z najväčších hviezd súčasného hokeja nedokáže predpovedať, kedy sa vráti do kolotoča zámorskej NHL po otrase mozgu, ktorý utrpel v januári.

"Môžem začať s kontaktným tréningom. Je to dobrý krok a správne rozhodnutie. Uvidíme, čo to v najbližšej budúcnosti prinesie. Je to veľký krok, no ako pri každom inom až budúcnosť ukáže, ako to pôjde," skonštatoval 24-ročný Crosby v prepise rozhovoru s novinármi na klubovej stránke.

"Uvidíme, ako som schopný prijímať nárazy. Rozhodnutie o návrate je na mne, uvidíme, kedy sa dostanem do toho bodu."

Crosby začiatkom januára dostal v priebehu štyroch dní dva tvrdé údery do hlavy. Otras mozgu mu diagnostikovali 6. januára a odvtedy sa v zápase neobjavil.

Crosby na štvrtkovom tréningu veľa kontaktov nemal, mužstvo sa pripravovalo na zápas s Washingtonom a Kanaďan tak skúšal najmä streľbu.

"Pri návrate budem trochu váhať pri tom, či ísť alebo neísť do osobného súboja. Je to však normálne. Človek si potom zvykne a všetko bude v poriadku," doplnil Crosby.

Súvisiace články