Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Crosby je sklamaný, ale neúčasť rešpektuje

Sportnet|Publikované 27. dec 2005 o 00:00

PITTSBURGH - Jednotka tohtoročného draftu NHL Sidney Crosby je síce sklamaný, že sa nevošiel do olympijskej nominácie Kanady na februárový turnaj pod piatimi kruhmi v talianskom Turíne, ale zdržiava sa kritických výrokov na adresu zostavovateľov tímu.

Nádej kanadského hokeja a v súčasnosti aj tučniakov z Pittsburghu sympaticky sľubuje, že urobí všetko, aby si zaslúžila účasť na budúcich ZOH 2010 vo Vancouveri.

"Viem, že na 23 miest v nominácii bola príliš veľká konkurencia. Hrať na olympiáde je niečo výnimočné a keď ste tak blízko k jej prahu, je to trochu nepríjemné, najmä keď neviete, čo bude o štyri či osem rokov," povedal 18-ročný Kanaďan, ktorého ešte pred dvoma týždňami povzbudzovali pochvalné slová výkonného riaditeľa kanadskej reprezentácie Wayna Gretzkého.

"The Great One" ho prirovnal k dúšku sviežeho vzduchu a spolumajiteľovi Penguins Mariovi Lemieuxovi potvrdil, že je horúcim kandidátom na miestenku do metropoly Piemontu. "Kanada má veľa skvelých hokejistov a ja to akceptujem. Zámerom predsa nie je postaviť All-star tím zložený z najproduktívnejších hokejistov, ale mužstvo schopné víťaziť. A v takom majú svoje miesto aj hráči s inými úlohami, ako je strieľanie gólov, " vyjadril pochopenie Crosby, ktorý má v prvej sezóne v NHL na konte aktuálne 33 kanadských bodov a neustále súperí o honor najlepšieho nováčika s talentovaným Rusom Alexandrom Ovečkinom (34 bodov). Ten v nominácii Ruska na najsledovanejší turnaj zimy nechýba. (sita)

Súvisiace články