Nils Politt

Nemecko

Bora-Hansgrohe

+ 25 s

ISSOIRE. Belgický cyklista Brent van Moer prekvapujúco vyhral úvodnú etapu 73. ročníka pretekov Critérium du Dauphiné. Jazdec tímu Lotto Soudal ubránil po takmer 182 kilometroch triumf pred skupinou favoritov.

Van Moer bol súčasťou štvorčlennej skupiny v úniku.

Jeho spoločníkov, Rakúšana Patricka Gampera (Bora–Hansgrohe), Američana Iana Garrisona (Deceuninck–QuickStep) a Francúza Cyrila Gautiera (B&B Hotels p/b KTM), odstavil pelotón v poslednom stúpaní.

Druhé miesto obsadil v nedeľu v špurte prenasledovateľov Talian Sonny Colbrelli, tretí skončil Francúz Clement Venturini.

Pre Van Moera to je vôbec prvé víťazstvo v profesionálnej kariére. V roku 2020 si vyskúšal španielsku Vueltu, pričom jeho najlepším etapovým výsledkom bolo 31. miesto. Celkovo obsadil 100. priečku.

Domov»Cyklistika»Favoriti podcenili únik, prestížne preteky majú šokujúceho lídra