Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Cristiano Ronaldo je najlepšie zarábajúcim športovcom sveta, tvrdí Forbes

Cristiano Ronaldo je najlepšie zarábajúcim športovcom. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. jún 2017 o 16:37

Portugalčan ročne aj s reklamami zarobí 93 miliónov dolárov.

WASHINGTON. Najlepšie zarábajúcim športovcom na svete v roku 2017 je futbalista Cristiano Ronaldo. Portugalčan v službách Realu Madrid, čerstvý šampión La Ligy aj Ligy majstrov, má spolu s bonusmi ročný plat 58 miliónov amerických dolárov, ale vďaka mnohým sponzorským aktivitám získa ďalších 35 miliónov.

Spolu je to 93 miliónov a suverénne prvá priečka v prehľade amerického magazínu Forbes, ktorý sa hrdí rokmi overenou dôveryhodnosťou.

Za Ronaldom nasleduje americký basketbalista LeBron James. Líder stále úradujúceho šampióna NBA Clevelandu Cavaliers zarobí 86,2 milióna USD.

Tretia priečka patrí argentínskemu klenotu futbalového FC Barcelona Lionelovi Messimu s 80 miliónmi. Tenisovej legende Rogerovi Federerovi prischlo štvrté miesto so zárobkom 64 miliónov, pričom peniaze pochádzajúce priamo z odmien za turnaje činia v prípade tridsaťpäťročného Švajčiara len šesť miliónov.

Medzi ženami zarába najlepšie Williamsová

93

miliónov dolárov zarába ročne Cristiano Ronaldo. Z toho 58 miliónov je jeho ročný plat, vďaka sponzorským aktivitám získa ďalších 35 miliónov.

V hornej desiatke športovcov s najvyššími príjmami sú zástupcovia šiestich odvetví, ale až štyria basketbalisti. Okrem Jamesa aj piaty Kevin Durant (60,6 mil. USD), ôsmy Stephen Curry (47,3 mil. USD) a deviaty James Harden (46,6 mil. USD). Miesto medzi smotánkou majú tradične aj zástupca amerického futbalu Andrew Luck či golfu Rory McIllroy - obaja s 50 miliónmi. Top Ten uzatvára trojnásobný majster sveta motoristických pretekov F1, Brit Lewis Hamilton (46 mil. USD).

Miesta až v druhej desiatke sa ušli pre nemeckého jazdca F1 Sebastiana Vettela (14.), ešte nedávnu svetovú jednotku v tenise, Srba Novaka Djokoviča (16.), či brazílskeho futbalového virtuóza Neymara (18.).

Jamajskému šprintérovi Usainovi Boltovi patrí s 34.2 miliónmi USD až 23. priečka. V stovke finančne najvýkonnejších športovcov chýba zástupca cyklistiky či hokeja.

Najlepšie zarábajúcou ženou je aktuálne tehotná americká tenistka Serena Williamsová - na 52. mieste s príjmom 27 miliónov.

Serena Williamsová je tohtoročnou šampiónkou Australian Open. (Autor: TASR/AP)

Neoddeliteľná súčasť reklám

Najlepší športovci sveta sú pre mnohých globálne ikony, ale aj mašiny na výrobu peňazí. Líder finančného rebríčka Cristiano Ronaldo má aktuálne platne uzatvorené zmluvy s veľkými svetovými spoločnosťami Nike, Tag Heuer, Herbalife, Abbott Labs a mnohými ďalšími.

Rodák z portugalského ostrova Madeira je v 32 rokoch stále neoddeliteľnou súčasťou reklám na spodnú bielizeň, topánky, nohavice, rôzne parfumy, ale aj sieť hotelov.

Najlepšie zarábajúci športovci na svete v roku 2017

/podľa magazínu Forbes, sumy sú v amerických dolároch/

1.Cristiano RonaldoPortugalskofutbal - Real Madrid93 mil. USD
2.LeBron JamesUSAbasketbal - Cleveland Cavaliers86,2 mil. USD
3.Lionel MessiArgentínafutbal - FC Barcelona80 mil. USD
4.Roger FedererŠvajčiarskotenis64 mil. USD
5.Kevin DurantUSAbasketbal - Golden State Warriors60,6 mil. USD
6.Rory McIlroySeverné Írskogolf50 mil. USD
7.Andrew LuckUSAamerický futbal - Indianapolis Colts50 mil. USD
8.Stephen CurryUSAbasketbal - Golden State Warriors47,2 mil. USD
9.James HardenUSAbasketbal - Houston Rockets46,6 mil. USD
10.Lewis HamiltonVeľká Britániamotorizmus - F146 mil. USD

Súvisiace články