Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Craig Conroy ukončil kariéru, bude manažérom v Calgary

SITA|5. feb 2011 o 12:42

Craig Conroy v piatok oficiálne ukončil svoju hokejovú kariéru a rozhodol sa akceptovať ponuku generálneho manažéra Calgary Flames Jaya Feastera, ktorému bude robiť špeciálneho asistenta.

CALGARY.

Tridsaťdeväťročný útočník vypadol zo základného kádra Flames a aj keď mal možnosť ísť hrať do AHL do Abbotsfordu, rozhodol sa zavesiť korčule na klinec.

Conroyovi nepredpovedali veľkú kariéru v NHL, v drafte si ho Montreal v roku 1990 vybral až v šiestom kole. Napokon napriek prognózam sa stal platným členom kádrov Canadiens, St. Louis, Los Angeles a Calgary v októbri 2000 prekonal hranicu 1000 zápasov v profilige. Celkovo nastúpil v NHL na 1009 stretnutí, v ktorých strelil 182 gólov a celkovo nazbieral 542 bodov.

"Mám za sebou skvelú kariéru, hral som vo výborných kluboch. Začínal som v Montreale, bol to môj veľký sen. Zažil som atmosféru starej haly Forum, čo bolo vzrušujúce. V Calgary som prežil skvelé obdobie a som hrdý, že v tomto klube môžem končiť kariéru a začať aj novú. Pri hokeji som stretol veľa ľudí a všetci boli neskutoční. Aj to je dôvod, prečo chcem pri tomto športe ostať aj naďalej,“ povedal na tlačovej konferencii v Calgary Conroy, ktorý naposledy v hokejovej aréne korčuľoval 20. decembra v zápase Flames proti Minnesote.

Súvisiace články