Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Covington: Je hrozné, aký je Marty Fakenewsman totálny slaboch

Daniel Stankovič|Publikované 17. feb 2021 o 01:00

Colby Covington reagoval na výkon šampióna Usmana z víkendového UFC 258.

Cez víkend sa na turnaji UFC 258 odohrala ďalšia úspešná obhajoba šampióna weltrovej váhy, Kamaru Usmana. Podľa jeho rivala, Colbyho Covingtona, však nešlo v žiadnom prípade o výkon hodný potlesku.

Trináste víťazstvo v rade v organizácii a dobytie doterajšieho rekordu weltrovej váhy v počte víťazstiev za sebou? Na druhom tohtoročnom číslovanom turnaji UFC, ktorý sa odohral v Nevadskom Apex centre, sa v hlavnom zápase večera postaral o spomínaný skvelý zápis kráľ weltrovej divízie, Kamaru Usman. Za zmienku stojí fakt, že spomínaným rekordom prekonal legendárneho Kanaďana, Georgesa St. Pierra.

Víťazstvo sa nerodilo vôbec ľahko, keď v prvom kole čelil "The Nigerian Nightmare" veľkým problémom v podobe tvrdých hákov súpera, ktoré ním otriasli. Po úvodnej búrke našiel Nigérijčan kľúč, aby obrátil vývoj duelu, čo zakončil výhrou na TKO na začiatkom tretieho dejstva. Veľkou záslouhu na návrate mala zmena taktiky a skvelá práca prednou rukou. Napriek všetkému sa MMA scéna dočkala aj reakcie prvého muža rebríčka weltrovej váhy a veľkého rivala šampióna, Colbyho Covingtona.

"Vyzeral, že má problémy s bradou. Dilbert, je obyčajný prerastený trpaslík, čo patrí do 70tky (váhová kategória, pozn redaktora) a knockoutujú ho 70tky (bojovníci z váhovej kategórie, pozn redaktora). Nie je nikto a skoro ho ukončil v prvom kole? Mal by byť štastný (Usman), že (Burns) ležal na chrbte päť minút a nechal ho zotaviť sa. Nevidel som nič špeciálne, ten chlap sa naviac zhoršil. Zmenil tím a vyzeral akoby sa postupne zhoršoval. Som pripravený to urobiť a ukázať im verziu Colby "Chaos" Covington 2.0.

Je hrozné, aký je Marty Fakenewsman totálny slaboch. Ak by som nad ním vyhral ja takým spôsobom, ako sa to stalo jemu, hneď by som mu dal odvetu. Máme spolu nedokončený biznis. On vie, kto je pre ňeho najväčšou výzvou a napriek tomu pozerá na ľahký zárobok v podobe Street Judasa Masvidala, pretože vie, že ho prejde. Výsledok zápasu bude rovnaký.", zakončil dočasný bývalý šampión weltrovej váhy, Covington pre Submission Radio.

Američan naráža na fakt, že bol doteraz pravdepodobne najväčším testom kariéry pre Usmana, čo potvrdzuje aj fakt, že do piateho kola spoločného súboja v roku 2019, išli obaja bojovníci za nerozhodného stavu na bodovacích lístoch. Duel bol ukončený na TKO v piatom kole v prospech Usmana, druhou stranou mince je ale to, že Covington sa potýkal so zlomenou čeľusťou niekedy od polovice druhého/tretieho kola. Preto samozrejme Covington nemyslí na nič iné, než na odvetný zápas s Nigérijčanom. 

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články