Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Cornetová: Najsilnejší úder Dominiky? Pomééé

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sedí po páde na kurte v zápase 3. kola ženskej dvojhry proti Francúzke Alize Cornetovej. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. jan 2015 o 15:46

Cibulková: Isté je len jedno – odovzdám všetky sily.

MELBOURNE. Obhajkyňa finále na 103. tenisových majstrovstvách Austrálie Dominika Cibulková sa v sobotu prestrieľala tretí raz v kariére do osemfinále dvojhry (predtým ešte roku 2009, keď nadšená vyhrala s Dominikom Hrbatým Hopmanov pohár a zastavila ju Dementievová).

Vyradila 19. hráčku sveta Alizé Cornetovú z Francúzska 7:5, 6:2 a zvýšila vzájomné skóre na 4:0.

Naša jednotka potom ostala na dvorci dlhšie, aby si vychutnala atmosféru, ktorá už veľmi pripomínala lanskú.

Jej súperkou o jednej nadránom SEČ v Aréne Roda Lavera bude Viktoria Azarenková z Bieloruska, ktorá sa síce potrápila s Barborou Záhlavovou-Strýcovou (ČR) 6:4, 6:4, ale v Melbourne sa jej vždy darí.

"Bude to strašne ťažký zápas a boj. Poslednýkrát som nad ňou v Paríži vyhrala, keď bola pred 3 rokmi svetovou jednotkou, a všetkých päť predtým boli tesné na tri sety,“ povedala Cibulková.

"Nedá sa vyberať, čaká ma grandslamové osemfinále s dvojnásobnou víťazkou, veľký boj a dobre sa nachystám. Či už vyhrám alebo prehrám, môžem s istotou sľúbiť len jedno – odovzdám tam všetky sily.“

Pomééé: Ju to hnalo, mňa demoralizovalo

Alizé Cornetová nás prekvapila ochotou, úsmevom a milými odpoveďami. Nie je veľa hráčok vo WTA, ktoré by pol hodiny po prehratom zápase so 6 nevyužitými setbalmi ostali príjemné a úprimné.

"Keď nepremením 6 setbalov, nemôžem vyhrať. Na jeden som síce dala dvojchybu, ale ostatné si Dominika vybojovala sama, útočila, preháňala ma, riskovala a veľa mi nedovolila,“ priznala 19. hráčka sveta.

"Poslednou kvapkou v pohári bol 5. gem 2. setu za stavu 2:2 a 40:0, keď som hrala dobre a myslela som si, že ešte bude boj, bude zápas. Podanie som všk stratila a potom už Cibulkova valcovala. Povedala som si, že toho mám dosť. Bola dnes všade, druhý set zahrala proti mne najlepšie v živote. Vždy keď doháňala, bola strašne motivovaná a útočná. Zdalo sa mi, že aj publikum bolo na jej strane."

"A jej najsilnejší úder? Najväčšia zbraň? Pomééé! Najhoršie bolo vysporiadať sa s tým Pomééé. Ozývalo sa to z hľadiska, z jej lóže priam po každej lopte. Ju to hnalo a mňa demoralizovalo. Trochu v závere zavážilo, že som stratila dosť síl v minulom kole s Allertovou, kým Dominika dosiahla rýchle víťazstvo nad Pironkovovou. Tušila som, že to s ňou bude ťažké.“

Nemala čo stratiť, tlačila ju

"Bol to krásny zápas. Aj dráma, aj chyby, aj vysoká kvalita, nasadenie, skvelá súperka, dnes som veľmi spokojná,“ povedala natešená Dominika.

"Keďže šlo o grandslamaové 3. kolo, bol to náš najkvalitnejší súboj s Alizé vôbec. Nemala čo stratiť, tlačila ma, hrala dlhé údery do rohov. Počula som, že Cornetovej nesedelo to Poméé z tribún. Pre mňa je to obrovská vzpruha z lóže. Mám tu skvelý tím, nechala som dnes na ihrisku celé srdce a som rada, že som pripravila radostné chvíle pre Slovákov.“

Cibulková potom po zápase s chuťou vyrazila aj na štvorhru. Čo na tom, že vedno s Flipkensovou čelili 3. páru sveta Makarovová – Vesninová? Povzbudená z dvojhry podala ďalší dobrý výkon a s Belgičankou donútili Rusky k trom napínavým setom.

"Nebojím sa, že mi tie sily budú chýbať. Je tam deň voľna a na osemfinále sa nachystám,“ komentovala Bratislavčanka.

Súvisiace články