Pondelok, 17. mája, 2021Meniny má Gizela, Aneta

Cormier: Adesanya v ťažkej váhe? Až na jednu výnimku problém pre kohokoľvek

Adrián Mečiar|14. okt 2020 o 02:00

Daniel Cormier vidí v Israelovi Adesanyovi veľkú hrozbu pre celú ťažkú váhu, teda až na jednu výnimku. Cormier zároveň prezradil, či vo vzájomnom súboji favorizuje Jonesa alebo Adesanyu.

Daniel Cormier vidí v Israelovi Adesanyovi veľkú hrozbu pre celú ťažkú váhu, teda až na jednu výnimku.

Hneď po dvoch titulových obhajobách ho prirovnávajú k Andersonovi Silvovi či Jonovi Jonesovi. A treba povedať, že tieto prirovnania sú na mieste.

Šampión strednej váhy Israel Adesanya je neporazený a jeho dominantné víťazstvá skutočne pripomínajú zlaté éry Silvu a Jonesa. Adesanya pomaly začína mať problém s hľadaním ďalších vyzývateľov, keďže vyčistil významnú časť divízie a čoskoro ho možno čakajú len odvety.

Adesanya si je vedomý svojej dominancie v strednej váhe, a preto volá po súboji s hviezdnym Jonom Jonesom. Jones, až na pauzy spôsobené povestnými excesmi, roky vládol poloťažkej váhe a momentálne sa pripravuje na presun do najťažšej hmotnostnej kategórie.

Popri tom si ale Jones chystá pôdu aj na stret s Adesanyom, ktorý má podľa všetkého taktiež značný záujem o tento duel. Adesanya pred časom naznačil, že si vie predstaviť aj svoj vlastný prechod do ťažkej váhy, v ktorej zápasil v kickboxe.

O tom, ako by sa mohlo Adesanyovi dariť medzi ťažkotonážnikmi, rozprával bývalý šampión poloťažkej a ťažkej váhy, a v súčasnosti komentátor turnajov UFC, Daniel Cormier

Cormier najskôr v rozhovore s novinárkou Helen Yee zhodnotil Adesanyove šance proti Jonesovi. „Nie som si taký istý tým, že Jonesa len tak poľahky zdolá. Na druhú stranu, na základe ich posledných výkonov, áno, skôr by som sa priklonil na stranu Adesanyu. Najmä v prípade, že by Adesanya udržal zápas v postoji.“

„Ešte sme tu nemali postojára tejto úrovne. Thiago Santos je skvelý kickboxer, no nemýľte sa, Adesanya je úplne inde. Tak isto Dominick Reyes. A títo chlapci Jonesovi celkom zatopili. Adesanya už viackrát dokázal, že vie udržať duel na nohách, a za takých okolností predstavuje problém pre kohokoľvek ešte aj v ťažkej váhe. Je taký dobrý, vážne je taký dobrý,“ hovorí Cormier.

Bývalý šampión dvoch váhových kategórii ale následne trochu poupravil svoje tvrdenie. Cormier poukázal na jedno meno, ktoré môže byť postrachom aj pre Adesanyu.

„Je schopný narobiť problémy všetkým, teda možno s výnimkou Francisa (Ngannoua, pozn. red.). Francis teraz ľuďom odtrháva hlavy. S výnimkou Francisa to s ním ale bude mať ťažké ktokoľvek z ťažkej váhy,“ uzavrel Cormier.

V strednej váhe už pre Adesanyu neostáva veľa možností. Pokiaľ ale niekedy v blízkej budúcnosti naplní svoje slová a pokúsi sa zápasiť naprieč tromi divíziami, určite bude mať plné ruky práce.

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články