Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Corgoň liga: Interisti stále na chvoste iba s jediným bodom

Sportnet|Publikované 13. okt 2004 o 00:00

Po reprezentačnej pauze pokračovala včera futbalová Corgoň liga zápasmi 10. kola.Ružomberok - R. Sobota 4:2 (3:1)Ružomberok - V I. polčase sa

Po reprezentačnej pauze pokračovala včera futbalová Corgoň liga zápasmi 10. kola.

Ružomberok - R. Sobota

4:2 (3:1)

Ružomberok - V I. polčase sa zaskvel hetrikom kanonier domácich Roland Števko. Úvodný gól strelil už v 8. minúte: po rohovom kope Urbana hlavou prekonal Benka. V 25. minúte sa potom Števko nepresadil sám pred brankárom, ale o niekoľko sekúnd neskôr zužitkoval priamy kop Zošáka a zvýšil na 2:0. Hostia potom znížili v 37. minúte - Ivan Kozák si zrazil loptu do vlastnej bránky. Ružomberčania však odpovedali okamžite: dlhý pas Kozáka sa dostal k Števkovi, ktorý obišiel Benka a dal svoj tretí gól v zápase. Po prestávke najprv sa Staš nepresadil sám pred brankárom Hajdúchom, no v 54. minúte prehral Kozák hlavičkový súboj so Stašom a Hadviger znížil. Po hodine hry Zošák prihral Jelšicovi, ktorý uzavrel skóre.

Góly: 8., 26. a 38. Števko, 61. Jelšic - 37. I. Kozák (vlastný), 54. Hadviger, rozhodoval Ďuriš, ŽK: Had, Sapara - Amaro, Hloušek, K. Németh, 2520 divákov. Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, I. Kozák, Laurinc, Had - Zošák, Sapara (79. Kurty), R. Urban (70. Helbich), Žofčák - Jelšic, Števko (83. P. Jurčo). R. Sobota: Benko - Maruniak, K. Németh, Hadviger, M. Filo st. - Hloušek, Sľuka, Amaro, Šaliga (54. Valkučák) - M. Staš (80. Iskra), Pisár.

Inter Bratislava - Artmedia Bratislava

1:3 (0:2)

Bratislava - Inter začal pod vedením nového trénera Karola Brezíka aktívnejšie. Postupne sa však začali na Pasienkoch presadzovať skúsenejší hostia. V 25. min. Artmedia po prvý raz udrela, keď po Kozákovom vysunutí trafil pohotovo Fodrek - 0:1. V 32. min. Kozák našiel Suchánka a po jeho ideálnej prihrávke už Šebo nemal zblízka problémy. Po zmene strán v 59. minúte Plichta z dorážky prestrelil. O chvíľu Halenár nastrelil ľavú žrď. V 79. min sa hostia dočkali tretieho zásahu, keď pekne trafil Šoltis. Až v nadstavenom čase sa dočkali gólovej radosti aj domáci, keď z priameho kopu prekonal Lipčáka Halenár.

Góly: 90.+ Halenár - 25. Fodrek, 32. Šebo, 79. Šoltis, ŽK: Burza - Šebo, rozhodoval Hriňák, 648 divákov. Inter: Kaniš - Burza (37. Baláž), Šedivý, P. Barmoš, M. Drahno (62. M. Tomčák) - V. Horváth (77. Szegedi), P. Brezík, Paulík, P. Petráš - Plichta, Halenár. Artmedia: Lipčák - Burák, Kostka, Borbély, J. Ďurica - Kotula, Krejčík (75. R. Novák), J. Kozák, Suchánek (65. Šoltis) - Šebo (85. Mikulič), Fodrek.

Púchov - Dubnica

1:2 (0:0)

Púchov - Najväčšiu šancu Dubnice spálil v 18. min Straka, keď nechal vyniknúť Miščíka. Na opačnej strane v podobnej situácii zaváhal Demjan. Útočník Púchova nezužitkoval ani samostatný nájazd v 42. min. O osude stretnutia sa rozhodlo medzi 54. a 58. min. Najprv rozhodca Stredák ukázal na biely bod a Kopačka pokutový kop premenil - 0:1. Kým sa Púchovčania stihli spamätať, zasadil im druhý úder technickou strelou Pleva. Púchov hrozil len Bakošom - v 83. min jeho priamy kop vytlačil Poštrk na žrď. V nadstavenom čase Bakoš hlavičkou predsa len skorigoval, ale na vyrovnanie už domácim nezostal čas.

Góly: 90.+ Bakoš - 54. Kopačka (11 m), 58. Pleva, ŽK: Majerník, Hricko, rozhodoval Stredák, 1935 divákov. Púchov: Miščík - Hricko (66. Chovanec), Brisuda, Pavol Vavrík, Jambor - Bakoš, Prokeš (87. Náther), Peter Majerník, Guľa, Belák - Demjan (64. Škripec). Dubnica: Poštrk - Pekárik, Špendla, Švestka, Pleva - Ižvolt (88. Zimen), Kopačka, Držík, T. Ďurica (79. Švikruha)- P. Straka (84. M. Filo ml.), Porázik.

Trnava - Žilina

0:1 (0:1)

Trnava - Riedko zaplnené tribúny videli priemerný medzišestnástkový futbal. Napriek tomu sa objavili aj pekné momenty, napríklad v 23. minúte Vomáčkova strela pod brvno z 25 metrov, ktorú Ilizi vyrazil. Vzápätí zahrával Barčík rohový kop a nekoncentrovanosť obrany potrestal reprezentant Šesták pohotovou prízemnou strelou. Hostia stačili vykrývať priestor na svojej polovici ihriska a z protiútokov mali niekoľko šancí. Hre Spartaka chýbala iskra a väčší dôraz v šestnástke Žiliny. Za zmienku stojí pekná akcia v 63. min., keď sa Masaryk sa prebil do šestnástky a jeho strele tesne minula pravú žrď. Trnava sa v druhej časti duelu snažila, mala územnú prevahu, ale bez gólového efektu.

Gól: 24. Šesták, ŽK: Krško, Šesták, Barčík, Vomáčka, rozhodoval Vlk, 2698 divákov. Trnava: Ilizi - Fall, Hrabal, Gerich, Bestvina (83. P. Ďuriš) - P. Hodúr (76. Husár), Filip, Ujlaky, Michal Gašparík - Kriss (64. Molnár), Masaryk. Žilina: Trabalík - Čišovský, Doležaj, Krško - Vomáčka - Barčík (90. V. Staš), Sninský (57. Štrba), Pečalka, Gottwald (67. A. Nemec) - Šesták, I. Bartoš.

Trenčín - Banská Bystrica

3:2 (0:1)

Trenčín - Po úvodnom oťukávaní bleskovo v 11. minúte udreli hostia: Libičov pas využil Semeník, ktorý potrestal vybehnutie brankára Trenčína za 16-tku a do prázdnej bránky otvoril skóre.V 66. minúte opäť nebezpečne pálil z diaľky Kubala a v 69. minúte prišlo vyrovnanie, keď center aktívneho Hanka hlavičkoval na päťke Horváth. Strata náskoku hostí vyburcovala a v 75. minúte Jakubko najskôr zblízka tvrdo vystrelil do brankára, aby o dve minúty po rohovom kope páradnou hlavičkou upravil na 1:2. V hektickom závere sa diali veľké veci: domáci vrhli všetky sily do útoku, v 80. minúte po závare pred bránkou dorážkou vyrovnal Šmelko a o minútu vyrazenú strelu z diaľky dokopol do siete Lietava.

Góly: 69. Cs. Horváth, 80. Šmelko, 82. Lietava - 11. Semeník, 77. Jakubko, ŽK: 45.+ Šuhaj, 74. Kamenský, 85. Hanko - 65. Dzúrik, 87. Kentoš, rozhodoval Olšiak, 1427 divákov. Trenčín: Buchta - S. Lukáč (46. Chomistek, 64. Hanko), Cs. Horváth, Mičenec, Šmelko - Marek Seman, Velický, Kubala, Kamenský - Lietava, Šuhaj (46. Baranyai). B. Bystrica: Zajac - Pečovský, Dzúrik, Kentoš, Leitner - Libič (84. M. Rusnák), V. Veselý, F. Kunzo, Kulík (88. Chrenovský) - Semeník, Jakubko