Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Corgoň liga

Sportnet|Publikované 3. okt 2004 o 22:00

Z prvej žilinskej strely na bránku otvoril skóre Šesták a ten istý hráč zvyšoval aj na 0:2. Potom čo Šesták posunul hlavou Bartošov roh na voľného

Čišovského, išli do šatní dokonca s trojgólovým vedením. V 74. min. potiahol Barčík loptu po pravej strane, následne hru presunul naľavo k voľnému Ďuricovi a ten sa sám pred Kanišom nemohol pomýliť - 0:4. Domáci gólman sa onedlho vyznamenal, keď zlikvidoval zle kopnutú jedenástku Sninského. V 84. min sa žlto-čierni predsa len dočkali čestného úspechu.

Góly: 84. Tomčák - 19. a 29. Šesták, 42. Čišovský, 74. M. Ďurica, ŽK: Paulík, Šedivý - Barčík, M. Ďurica, rozhodovali: Vnuk - Slyško, Ádám, 917 divákov. Inter: Kaniš - Šedivý, P. Barmoš, R. Kunzo (57. Tomčák), Benko - P. Petráš, V. Horváth, Paulík (72. Chalupka), Baláž - Halenár (57. Petrán), Plichta. Žilina: Trabalík - Čišovský, Doležaj, Krško, Vomáčka - Barčík, Sninský (82. V. Staš), Pečálka, M. Ďurica - I. Bartoš (79. A. Nemec), Šesták (72. Gottwald).

Púchov - R. Sobota 2:0 (1:0)

Úvodný tlak vyústil do vedúceho gólu v 29. min. Po Hrickovom centri hlavičkoval Prokeš, jeho strelu ešte Benko vyrazil na žrď, ale na Bestovu dorážku nemal nárok - 1:0. K zvýšeniu skóre hneď na začiatku polčasu prispel súper, keď Bestov center usmernil za chrbát nešťastného Benka Dojčan - 2:0. Hostia vyrušili pokojného Miščíka 20 minút pred koncom, keď púchovský brankár najprv vyrážal Tomkovu delovku.

Góly: 20. Besta, 46. Dojčan (vlastný), ŽK: Bakoš, Guľa - Hílek, Dojčan, K. Németh, Valkučák, rozhodovali: Udvardy - Šramka, Medveď, 1483 divákov. Púchov: Miščík - Hricko, Brisuda, Pavol Vavrík, Jambor - Besta (81. Beljančin), Prokeš, Peter Majerník, Guľa (90. Mužlay), Belák - Bakoš (70. Demjan). Rimavská Sobota: Benko - M. Filo st. (81. Lipovský), Dojčan, K. Németh, Valkučák - Hloušek, Sľuka, Hílek, Domík (59. Tomko) - Maruniak, Iskra (46. Šaliga).

Dubnica - Trnava 2:0 (2:0)

Dubnica využila v prvom polčase dve príležitosti a do kabín odchádzala s dvojgólovým náskokom. Najskôr v 17. min úspešne realizoval Kopačkom zahrávaný roh Švestka a o tri minúty neskôr využil Porázikovu prihrávku Ižvolt. Po zmene strán bola hra už vyrovnanejšia. Trnava však na gól nedosiahla, a tak Dubnica zostáva neporazeným a naďalej vedúcim tímom aktuálnej tabuľky Corgoň ligy.

Góly: 17. Švestka, 20. Ižvolt, ŽK: R. Šimko, Kopúnek (obaja Trnava), rozhodovali: Tomčík - Balko, Somoláni, 4400 divákov. Dubnica: Poštrk - Pekárik, Špendla, Švestka, Pleva - Ižvolt (68. Švikruha), Držík, Kopačka, T. Ďurica (81. Sokol) - P. Straka (83. M. Filo ml.), Porázik. Trnava: Ilizi - Hrabal, R. Konečný, Gerich, R. Šimko - Fall (46. Filip) - P. Hodúr (46. Masaryk), Kopúnek, Ujlaky, Michal Gašparík (76. P. Ďuriš) - Kriss.

Ružomberok - B. Bystrica 2:2 (1:1)

Úvodný gól vsietila Dukla v 16. min po akcii Semeníka, ktorý si narazil loptu s Jakubkom. V 23. min. vyrovnal Števko. V 57. min Semeník zahral rohový kop k bližšej žrdi a Jakubko hlavou skóroval - 1:2. Ružomberok znovu vyrovnal po rýchlej akcii, na konci ktorej Urban tvrdou strelou zamestnal Zajaca, ten loptu iba vyrazil a Števko vyrovnal na 2:2.

Góly: 23. a 72. Števko - 16. Svintek, 57. Jakubko, ŽK: Had, R. Kráľ, Žofčák - Svintek, V. Veselý, ČK: 76. Svintek (B. Bystrica) po 2. ŽK, rozhodovali: P. Šuniar - Csabay, Pastorek, 3120 divákov. Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, I. Kozák, R. Kráľ (60. Sapara), Had - Zošák, Kurty (65. Helbich), R. Urban, Žofčák - Jelšic (84. Latiak), Števko. B. Bystrica: Zajac - F. Kunzo, Dzúrik, Kentoš, Leitner - Ľ. Vyskoč (68. Kulík), V. Veselý, Svintek, M. Pančík - Semeník (81. Libič), Jakubko (88. Chrenovský).